Čo by mala obsahovať firemná kultúra podľa zamestnancov?

Príde Vám až neuveriteľné, že by existovali firmy, kde sú zamestnanci spokojní? Takéto firmy ale reálne existujú! Dobrého nuž ale veľa nebýva a tak máte iste aj Vy skúsenosť s prácou pre zamestnávateľa, pre ktorého byť zamestnancom nebolo príjemné. Aká by mala byť firemná kultúra, aby v každej firme fungovali a chodili by sme do práce zamestnanci s radosťou?

porada

1.Dobré vzťahy s kolegami sú základom!
Veľa zamestnávateľov sa snaží vytvoriť obraz veľkej a šťastnej firmy, nie je to vždy však aj tak jednoduché a možné. Ak je vo firme napríklad viac ako 100 zamestnancov, niekedy sa dá len ťažké dosiahnuť, aby sa mali všetci radi a boli nielen kolegami, ale aj priateľmi. Realita však býva taká, že medzi kolegami či oddeleniami vládne nevraživosť, osočujú sa medzi sebou, prípadne si robia zle.

2.Otvorený a spravodlivý šéf
Mať vedúceho, za ktorým môžete prísť a hovoriť otvorene, je ako výhra. Ak je šéf správny človek, ktorý dokáže oceniť úprimnosť namiesto pochlebovania a váži si prácu svojich zamestnancov, môžete sa radiť k hŕstke šťastlivcov. Je totiž veľa Slovákov, ktorí musia pracovať pod neférovým nadriadeným z ktorého majú strach!

3.Akceptovanie kritiky
Skritizovať niečo vo firme  – hoci by šlo aj o konštruktívnu kritiku, je pre zamestnancov spečatením svojho ortieľa. Je len málo zamestnávateľov, ktorí sú otvorení kritike, hoci to často môže pomôcť k zlepšeniu fungovania a procesov v rámci firmy.

4.Zvýšenie platu
Môžete sa snažiť koľko chcete a zároveň ukazovať svoj potenciál, ak máte šéfa „držgroša“, na výplatnej páske viac nikdy neuvidíte. V niektorých firmách tvrdia, že spoločnosti sa momentálne finančne nedarí, alebo začnú namiesto zvažovania vašej žiadosti hľadať chyby, ktorých ste sa v poslednom období dopustili. Ak pracujete vo firme, ktorá vie oceniť snahu a Vašu prácu, môžete byť radi a svojho miesta sa držte!

podnikání

5.Pochvala
Niektorým zamestnancom nejde až tak veľmi o samotný plat, ale túžia aspoň raz za čas počuť slová chvály. V mnohých slovenských firmách to však nefunguje a s chválou sa šetrí. 

Čo by mala obsahovať firemná kultúra podľa zamestnancov?