Cudzí jazyk bez kurzu

Angličtina môže byť ťažkým jazykom pre niekoho, kto sa ho neučil už od malička alebo mu proste nešiel. Prinášame vám niekoľko spôsobov ako vám pomôcť pri učení.
 učení v přírodě
Učenie sa podľa princípov fungovania pamäte
V škole, jazykovkách a na mnohých jazykových kurzoch sa neučí podľa toho, ako funguje ľudská pamäť. Učí sa to takpovediac proti zdravému rozumu. Pomôcť vám však môže pomôcť kniha Poraz školu a prečítaj si v nej, ako funguje pamäť pri učení sa nového jazyku.
Vytvorenie si vlastného anglického prostredia
Ak sa pýtaš, ako sa naučiť anglicky, toto je pravá ultimátna odpoveď. Absolútne dôležitý fakt. Veľa ľudí o tomto vie, ale málokto si naozaj uvedomuje a využíva v praxi, že bez jazykového prostredia sa jednoducho nemá šancu naučiť plynule hovoriť cudzím jazykom.
Pokiaľ by si vyrastal v Anglicku, tak by si mal celý čas okolo seba len a len na angličtinu. Angličan sa nemusí pýtať, ako sa učiť angličtinu, pretože sa ju sám naučil na základe odpozorovania od ľudí v jeho okolí. Rovnako ako to máme my so slovenčinou, pretože je to náš materinský jazyk.
 
Základom pre toto prostredie je tento základ: anglické filmy, televízie v tomto jazyku, knihy, vtipy, noviny, internetové stránky a videá jednotlivcov, anglicky hovoriaci priatelia.
materialy k učení
Zbavenie sa tradičných neefektívnych učebníc gramatiky
Anglicky rozprávať sa nenaučíš biflením sa slovíčok. Ani učením sa len gramatiky.
Slovenčinu si sa naučil do troch rokov celkom plynulo. A to bez bifľovania gramatiky, bifľovania slovíčok a kupovania drahých učebníc. Ak si to zvládol sám a v tak nízkom veku, tak to vieš zopakovať aj znovu a znovu. A omnoho rýchlejšie, pretože ako dieťa si nevedel nič z toho, ako sa učiť rýchlo a efektívne. Ak sa chceš naučiť anglicky, tak kupovanie učebníc je úplná strata peňazí. A času. Všetku gramatiku si vieš nájsť pohodlne na internete.
Rozprávaj si pre seba
Aby si sa naučil hovoriť po anglicky plynule a zrozumiteľne, musíš veľa rozprávať. Bohužiaľ, na Slovensku nemáš skoro žiadnu príležitosť toto realizovať. Rozprávaj si teda sám pre seba.
 
Môžeš si platiť drahých lektorov a mať obmedzený počet hodín rozprávania do týždňa. Bude ťa to stáť veľa peňazí a ešte nemusíš natrafiť na dobrého lektora. Uč sa doma!

Cudzí jazyk bez kurzu
Ohodnoťte příspěvek