Koronavírus: Hygiena a dezinfekcia zostávajú základom!

Na svete už asi niet človeka, ktorý by v súčasnosti ešte nepočul pojem Koronavírus či takisto známu skratku COVID odvedenú z pojmu Corona Virus Disease. Našťastie, nie každý však bol ešte týmto relatívne novým vírom infikovaný. Jedno je však isté- značne a citeľne sa zvyšujú nároky na hygienu.
Všeobecne sú známe informácie o tom, akým spôsobom sa COVID vlastne šíri a v stručnosti je to najčastejšie kašlaním, kýchaním, kvapôčkovou metódou. Rovnako sú ale nebezpečné a rizikové aj kontaminované povrchy. Práve preto sa hľadí nielen na pravidelnú dezinfekciu rúk, ale napríklad aj kľučiek od dverí a na celkové dezinfikovanie priestorov kvalitnými dezinfekčnými prostriedkami.

ruční dezinfekce

Dezinfekčné prostriedky rady STÉRIDINE inaktivujú patogény a pritom nepoškodzujú životné prostredie. Dezinfekcie STÉRIDINE spĺňajú najnáročnejšie kritériá a preto ich odporúčame zvlášť citlivým ľuďom, ktorí trpia najrôznejšími alergiami a inými reakciami.
Momentálnym cieľom je zabrániť v šíreniu Koronavírusu. Pozrime sa preto na známe riešenia, ako dokážeme šírenie tohto čerstvého vírusu funkčným spôsobom minimalizovať:


dezinfekční přípravěk

  • Pravidelne si umývať ruky s mydlom, používať takisto dezinfekčný prípravok.
  • V prípade, ak sme si ešte nestihli umyť ruky, snažme sa nedotýkať sa očí, nosu a úst.
  • Kašlať primárne do vreckovky na jedno použitie a tú následne ihneď hodiť do najbližšieho koša.
  • Dodržiavať 2 metrový odstup od iných ľudí a mať pritom na sebe ochranu dýchacích ciest.
  • Základom je pravidelná dezinfekcia priestorov, kde sa schádzajú ľudia, takisto hygiena a čistota v rodinných, resp. domácich interiéroch.

Ešte chvíľu sa zdržme pri správnom umývaní rúk a pri tom, prečo je vlastne dôležité. Dôležitým faktorom je tu antimikrobiálne mydlo alebo liehové dezinfekčné prípravky, pretože tieto pri ich využití odstránia baktérie z rúk prakticky okamžite, čím výrazne znižujú prenos infekčného ochorenia, resp. korony. Týmto spôsobom sa COVID z rúk deaktivuje už do 30 sekúnd.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup