Plynové kotle – efektívny zdroj tepla

Ak cítime teplo, berieme ho ako samozrejmosť. Avšak počas dlhých zimných mesiacov, kedy je teplota na veľmi nízkych hodnotách, teplo k nášmu životu rozhodne potrebujeme. Najmä tí, ktorým sa kúrenie v chladnom období stalo nefunkčným dajú za pravdu to, že vykurovanie domácnosti v zimných mesiacoch je skutočne nevyhnutné. Je však zariadenie, pomocou ktorého vo vašej domácnosti vykurujete a získavate teplú úžitkovú vodu skutočne efektívne? Ak sú plynové kotle kvalitné, majú voči ostatným vykurovacím zariadeniam viacero výhod. Spájajú v sebe ekologickosť, hospodárnosť, efektívnosť a nenáročnú prevádzku.

Aké typy plynových kotlov poznáme?

Plynové kotle predstavujú zdroj vykurovania už od nepamäti. Na území Slovenska pomocou plynových kotlov vykuruje značná časť domácností. Tento spôsob vykurovania je umožnený takmer každej slovenskej domácnosti, nakoľko jediné, čo domácnosť musí mať je prístup k plynovej prípojke.

1.                  Klasické plynové kotle

Klasické plynové kotle boli navrhnuté tak, aby dokázali fungovať aj v kombinácii so suchými spalinami. Energia zemného plynu, ktorý býva činnosťou tohto zariadenia použitá sa využíva približne na 80 %. Nevýhodou takýchto kotlov je to, že v ich bezprostrednej blízkosti musí byť osadené zariadenie, ktoré zabezpečuje dostatočne vysokú teplotu vstupnej vody.

2.                  Nízkotepelné plynové kotle

Nízkotepelné plynové kotle sú navrhnuté tak, aby fungovali v prevádzke so suchými spalinami. Tieto zariadenia však môžu pracovať aj s teplotami vody pri vstupe do zariadenia, ktorá dosiahne 40  ºC. Energia zemného plynu býva v tomto prípade využitá na 83 %.

3.                  Kondenzačné plynové kotle

Kondenzačné plynové kotle sú v súčasnosti veľkými hitom. Sú ekologické, čo má za následok aj princíp, na základe ktorého fungujú. Kondenzačné plynové kotle priamo vo svojom vnútri kondenzujú vlhkosť pochádzajúcu v vodnej pary, ktorá je inak obsiahnutá v spalinách. Spaliny, ktoré sú v prípade ostatných typov plynových kotlov odvádzané komínom do ovzdušia sa opätovne využívajú.

bigstock-Gas-Boilers-In-Gas-Boiler-Room-6879585 (1)

Prečo sa plynové kotle oplatí mať v domácnosti?

Plynové kotle pracujú skutočne hospodárne. Ak každoročne na vašom vykurovacom zariadení vykonáte servis a plynový kotol bude pracovať tak, ako má, dokážu vám ušetriť peniaze. Okrem toho svojou činnosť nevplývajú na životné prostredie. Nemusíte sa teda obávať, že činnosťou kondenzačného plynového kotla bude negatívne ovplyvňovať bezprostredné okolie vašej domácnosti. Kondenzačné plynové kotly tiež pracujú v porovnaní s ostatnými vykurovacími zariadeniami oveľa efektívnejšie a návratnosť vynaložených finančných prostriedkov je pomerne rýchla. Ak potrebujete o plynových kotloch viac informácii, obráťte sa na odborníkov spoločnosti Viessmann. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup