Starostlivosť o psa v lete

Leto nám prináša množstvo pekných a teplých dní. Čo ale prináša leto pre našich domácich miláčikov? Psy v lete trpia, najmä tie, ktoré majú hustejšiu srsť. Pre nich je oveľa horšie zvládať teplo ako pre nás. Ako sa teda starať o psa v lete aby mu bolo dobre?

labrador

Voda

Tak ako pre nás aj pre psov je dôležitý pitný režim. Mali by ste mu počas dňa vodu meniť, pretože ak je vonku teplo ohreje sa aj voda. Čerstvá voda je teda pre psov veľmi dôležitá. Starajte sa o to aby mal vždy dostatok vody. Nedávajte mu ľadovú vodu. Môže to mať zlé účinky pre psov. Bolo by dobré ak by pes mal aj nejaký menší bazén alebo nádobu do ktorej by sa vošiel a mohol by sa v nej schladiť počas dňa.

Tak isto by bolo dobré ak by ste mu umožnili byť v tieni počas najväčších horúčav. Ak tieň nemáte tak mu ho vytvorte pomocou slnečníka. Najlepšie mu bude pod nejakým stromom, kde bude pofukovať aj jemný vietor.

pes

Určite ho netrápte počas dňa dlhými prechádzkami! Jednoznačne nebude vládať počas horúčav toľko chodiť. Radšej sa prejdite k nejakému jazeru kde sa môže okúpať. Bude mu potom oveľa príjemnejšie. Dlhšie prechádzky voľte skoro ráno a neskoro večer, keď je vonku už príjemne. Musíte si teda privstať a unaviť vášho psíka hneď ráno. Potom vydrží aj celý deň bez prechádzky a bude pokojný.
Nie je dobré ak bude počas teplých dní veľa jesť. Môže mu byť potom zle a bude mať žalúdočné problémy. Voľte preto len granuly a hlavne veľmi veľa vody ako som už spomenula vyššie. Voda je základ!

pejsek

Určite je vhodné dať psa pred letom ostrihať a tým mu uľahčiť tieto horúce dni. Tak isto ho pravidelne strihajte aby mu srsť nenarástla. Pokojne ho nechajte spať v noci vonku. Bude mu tam príjemnejšie ako v prehriatom dome. Oddýchne si tak v noci lepšie a bude oveľa spokojnejší. Veľa šťastia prajem v starostlivosti o vašich miláčikov!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup