Na svete asi neexistuje človek, ktorý by nevedel, čo to je futbal a ktorý by si minimálne raz v živote nekopol do lopty. Pretože napríklad na rozdiel od hokeja k tomu veľkú výbavu nepotrebujete.

Asi každý si pamätá, keď ako dieťa proste vybehol von, niekto s kamarátov mal loptu a šilo sa na voľné ihrisko, kde sme si niekedy len tak nezáväzne zakopali, niekedy sa z toho zas stala napínavá hra trvajúca polovicu dňa. Ale niektorí z nás už vtedy preukázali väčší talent a začali to myslieť s futbalom vážne, prihlásili sa na tréningy, následne reprezentovali svoje mesto a tí najlepší, tí dnes reprezentujú náš národný tím.

fotbalový míč

Ako bolo zmienené, napríklad s hokejom je to trochu iné. Prvá vec- plocha, ihrisko. Zimné klzisko, ak je otvorené pre verejnosť, hokej si tam nezahráte, je preplnené. A keď je vyhradené pre hokejistov, musíte sa prihlásiť do ich klubu, čo so sebou prináša následne aj nutnosť myslieť na druhý bod- výstroj. Korčule, chrániče, rukavice, hokejka, prilba a hokejoví brankári- ich výstroj je niekedy ťažšia, než samotný hráč. A to všetko samozrejme stojí veľa peňazí, no v podstate aj úsilia, aby ste si ten ľadový hokej vôbec skúsili zahrať.

To ale pochopiteľne neznamená, že futbal na kvalitnej úrovni si zahráte s nejakou smiešnou loptou a s čínskymi teniskami na nohách. Aj futbal dokáže priniesť úplne iný zážitok, ak k nemu máte tú správnu výstroj.

Základnou výbavou každého futbalistu sú kopačky https://www.r-gol.com/sk/kopacky, ideálne prispôsobené k jeho potrebám. A tu sa tak, ako pri bežnej obuvi, stretávame aj s kvalitnejšími, komfortnejšími značkovými produktmi. V ponuke sú najrôznejšie modely svetovo známych značiek ako ADIDAS, NIKE, PUMA a iné. Dôležitá je pri nich tiež podrážka, tá musí byť prispôsobená na konkrétnu plochu- na pevnú či mäkkú trávnatú plochu alebo na umelý trávnik.

fotbalový výstroj

Druhý, nemenej dôležitý bod- spoľahlivá futbalová lopta https://www.r-gol.com/sk/futbalove-lopty. Tu máte na výber takisto rôzne značkové produkty, ale aj rôzne veľkosti a materiály. Rôzne typy lôpt podľa spôsobov použitia- do haly, na ulicu, na pláž a prvom rade na prírodný či umelý trávnik.

A kvalite musia venovať pozornosť aj brankári https://www.r-gol.com/sk/info/bramkarz-sk, hlavne prispôsobeným brankárskym rukaviciam, ale aj ďalším doplnkom.