Je dôležité, aby sme kozmetiky jednej značky počas celého roka striedali? Každý vraví niečo iné. Niektorí tvrdia, že by sme mali používať iba prípravky jednej značky, pokiaľ nebudú badateľné výsledky. Iní zasa tvrdia, že prípravky možno striedať často, dokonca aj každý deň.
Väčšina sa však zhodla, že prípravky by sa mali obmieňať približne po 3-4 mesiacoch. Kožné bunky potrebujú približne, aby na nové prípravky mohli zareagovať.

péče
 
Postup:
 
1. Pokožka potrebuje povzbudiť tvorenie kolagénu
 
Pre zvýšenie kolagénu je potrebné si vybrať látky, ktoré sú na to určené. Kolagén povzbudzuje kozmetika, ktoré obsahuje peptidy alebo retinol. Slabšou náhradou je kyselina hyalurónová. Pokiaľ chcete, aby krém účinkoval správne, doba používania je 3-4 mesiace. Potom doprajte vašej pleti oddych od retinolu alebo peptidov. Nesmiete však zabúdať, že pleť je potrebné hydratovať stále.
 
2. Pokožku treba detoxikovať
 
Detox pleti má tiež veľa plusov, napríklad zbavíte pleť nežiaducich látok, odpadov, zlepší sa samo-reparačná činnosť kože, posilní sa anti-oxidačná ochrana kože a zvýši sa tvorba kolagénu. Detoxikáciu nepodporuje len látka cellDetox, ale aj anti-oxidačná ochrana a regenerácia buniek. Odporúčaná doba detoxikácie pleti kombináciou krému a séra je 3-4 mesiace.
 
3. Pokožka potrebuje oddychovať a zregenerovať sa
 
Po úspešnej kvalitnej detoxikácii doprajte pokožke kvalitnú regeneráciu, t.j. prírodnú kozmetiku, ktorá pleť nebude zaťažovať. Kozmetika s bio prísadami a kvalitnými olejmi pleť vyživí, vitamíny a nenasýtené mastné kyseliny pleť hydratujú. Plať, ktorá je hydratovaná starne pomalšie.
 
svíčka
 
Rady na záver
 
Kozmetika, ktorá zvyšuje tvorbu kolagénu je nepochybne účinná. Občas ju však treba vystriedať. Keď si porovnáte detoxikačnú kozmetiku mechanizmus účinku je rozdielny. Samozrejme, aj detoxikačné prípravky sú účinné pri redukcii vrások.
Peptidy a retinol pozná veľa ľudí. Organické a detoxikačné prípravky sú viac menej novinka. Do svojho portfólia ich začlenili aj luxusnejšie značky, pretože sú bezpochyby výborné v starostlivosti o pleť.