Medzi základnú časť hokejovej výbavy patria hokejové rukavice. Poskytujú ochranu nielen rukám, ale často krát dokážu aj ovplyvniť to, aký výkon hráč na ľade predvedie. Či už patríte medzi aktívnych hokejistov, ktorí sa tomuto krásnemu športu venujú niekoľko krát do týždňa, alebo si ho zahráte len z času na čas, kvalitné hokejové rukavice by mali byť súčasťou vašej výbavy. Vybrať si však kvalitné rukavice a tiež aj také, ktoré sa budú príjemne nosiť predstavuje v mnohých prípadoch beh na dlhú trať. Vedieť pár užitočných rád ako pri ich výbere a kúpe postupovať nie je určite na škodu.

rukavice

Výber rukavíc na hokej podľa veľkosti ruky

Veľkosť rukavíc predstavuje jeden z najdôležitejších parametrov. Práve veľkosť predstavuje určujúci parameter, vďaka ktorému sa vám bude hokej hrať jednoducho, alebo naopak, ťažko. Najčastejšími chybami sú buď príliš malé, alebo rukavice príliš veľké. Rukavica by mala pokryť celú plochu vašej ruky. Veľkosť má tiež vplyv aj na to, ako sa vám bude držať hokejka a do akej miery budete schopný s ňou manévrovať. Rukavice sa podľa veľkosti delia na nasledovné veľkosti:

hokejové rukavice pre deti,
hokejové rukavice pre juniorov,
hokejové rukavice pre seniorov,

Pri výbere myslite v prvom rade na to, ze každého ruka má iný tvar a preto, ak vášmu kamarátovi sedí určitá veľkosť, nemusí automaticky sedieť aj vám. Rozhodujúca je dĺžka od hokejovej manžety až po najdlhší prst. Ak vás bude rukavica tlačiť, vyberte si radšej väčšiu veľkosť. Lem rukavice by mal byť dlhší a nachádzať sa za dlaňou.

hokejové rukavice

Hokejové rukavice a materiál

Materiál, z akého sú rukavice na hokej zhotovené, má výrazný vplyv na ich životnosť. Za najkvalitnejší materiál sa považuje syntetická koža, ktorá je skutočne pevná a ruky tak ochráni. Z tohto materiálu by mala mať rukavica zhotovenú minimálne dlaň. Na vonkajšiu časť sa používa sieťovina, vďaka ktorej je rukavica vzdušnejšia a ľahšia. Práve sieťovinu si vyberajú tí hráči, pre ktorých nie je životnosť rukavíc dôležitá, ale namiesto toho majú radšej ľahšie rukavice.
Rukavice na hokej si vyberajte aj na základe toho, či ste profesionálny hráč alebo si hokej zahráte len vtedy, keď si chcete oddýchnuť. Podľa pokročilosti hráča rukavice možno rozdeliť na rukavice pre profesionálnych, poloprofesionálnych a aktívnych hráčov. Na stránke www.hokejovekorcule.sk nájdete širokú ponuku kvalitných hokejových rukavíc, vďaka ktorým budete mať pocit, že hrajú za vás.