Móda ovplyvňuje naše rozhodovanie o tom, čo si obliekame, aj keď si to nechceme priznať, do značnej miery a kútikom oka všetci sledujeme aktuálne trendy. Prispôsobiť sa im za každú cenu však nie je nutné, treba si nájsť svoj vlastný štýl a práve aktuálnym diktátom módy sa iba inšpirovať. Tak sa budeme cítiť vo svojej koži a zároveň budeme zaujímavé.

Tvorcovia módy nám každú sezónu prinášajú nové nápady a návrhy čo by sme mali nosiť a čo bude v nasledujúcom období už „out“, no bežný spotrebiteľ nemôže celý šatník vymieňať každú sezónu, a nie je to ani cieľom. Do šatníkov stačí pridať dámske svetre na zapínanie sem-tam nejaký ten nový trendový kúsok a hneď budete mať viacero alternatív ako kombinovať staršie kúsky s tými novými. Budete prekvapené, koľko možností originálnych outfitov tak máte.

Hrubá vlna a pekná farba lákajú

Chladnejšie dni sú tu a do popredia sa dostáva teplejšie oblečenie, svetre a podobne. Teraz máte možnosti kombinovať ľahké odevy s hrubšími, napríklad letné šaty ešte nemusíte odkladať, ak si na ne oblečiete hrubší pletený sveter či pulóver, netradičné spojenie materiálov bude pôsobiť šmrncovne. Na stránkach eshopov sú dostatočné množstvá svetrov, ktoré využijeme práve v tomto období, treba listovať a nájdete ten najvhodnejší pre seba.

Strih je iba vašou voľbou

Najobľúbenejšie sú asi svetre na zapínanie, pretože ich obliekanie je vďaka zipsu alebo gombíkom veľmi jednoduché, môžeme ich nosiť aj rozopnuté alebo iba ležérne zapnutý jeden gombík. Svetre sa šijú či pletú z jemných priadzí, príjemných pri dotyku s pokožkou, v palete pekných farebných odtieňov, s golierom, s výstrihom napríklad „V“ alebo okrúhlym či s rolákom, s vreckami alebo s kapucňou. Ich zakomponovanie do outfitu vôbec nevyžaduje nejaké prehnané estetické cítenie, výborne sa zladia s džínsami, elegantnými nohavicami či sukňami aj so šatami. Dĺžka svetra závisí od vašej požiadavky, či chcete, aby zakryl nejaké nedostatky postavy alebo sa nebojíte ukázať aj zadok a tak siahnete po svetri do pása. Vo farbe, ktorá sa vám páči sa v ňom budete cítiť stále príjemne.