Halogénové žiarovky, ale aj všetky ostatné halogénové svietidlá postupne vyraďujeme z predaja a nahrádzame ich svietidlami, vyrobenými modernou technológiou, LED-kami. Stali sa súčasťou osvetlenia kancelárskych priestorov, bytov, administratívnych a obchodných prevádzok, ale veľmi dobre sa ujali aj pri osvetľovaní exteriéru, parkovísk, dvorov, garáží, záhrad a podobne.

Luxury-Homes-Interior-Design-1-1

LED panely sú jedným z typov osvetlenia, vyrábaných touto technológiou a takisto patria k obľúbeným zdrojom svetla. Umiestňujeme ich tam, kde sa využívali aj ich predchodcovia, do kuchýň, jedální, reštaurácií či kancelárií alebo obchodných prevádzok. Jednoducho sa inštalujú aj do sadrokartónových podhľadov, kde svoju funkciu splnia, ale nenarušia celkový dizajn interiéru. LED panely sa vyrábajú v elegantnom prevedení takzvanej slim konštrukcie, takže na ich umiestnenie stačí 10 cm zníženého stropu, kam sa pomocou klipov rýchlo a ľahko uchytia. V balení je aj napájací zdroj pre vstupné napätie 230V do bežnej elektrickej siete.

Všetky LED panely sú vybavené čipom SMD2835, index podania farieb je vysoký, uhol svietenia až 150° a predávajú sa so zárukou až 3 roky. Tieto svietidlá dokážu adekvátne nahradiť 40W, 90W a 120W žiarovky, a tak je možné led panel využiť ich ako hlavný zdroj osvetlenia. Vyrábajú sa v tvare kruhu a štvorca a v troch odtieňoch bielej farby: teplej, studenej a neutrálnej. Každá činnosť si však vyžaduje iný odtieň osvetlenia, napríklad pri oddychu mám bude vyhovovať teplý odtieň, pri športových aktivitách studený a neutrálna biela je kompromis medzi obidvoma odtieňmi.

led-2953665_1920

LED panely majú široké využitie v domácnostiach, ale aj na pracoviskách či v iných priestoroch, sú úsporné, ekologické, s dlhou životnosťou a dizajnovo variabilné, takže dokážu interiér aj dotvoriť a vniesť doňho originálny prvok. Splnia funkciu doplnkového, ale aj hlavného zdroja osvetlenia, pretože majú rovnaký výkon ako ich predchodcovia.