Mnohí z nás sme už určite rozprávali a uvažovali nad tým, čo by sme spravili, ak by sme vyhrali nejakú vysokú čiastku v lotérii. Človeka napadne také obrovské množstvo vecí, až sa niekedy stane, že z proste tie peniaze minie zlým smerom. Môže sa jednať o to povestné pobláznenie, kedy človek nie je pripravený s takouto sumou manipulovať, pretože takú sumu ešte na vlastné oči ani nevidel. Nie je to však pravidlom, no nájdu sa i takíto rýchli zbohatlíci, ktorí však peniaze minú tým najhlúpejším spôsobom. Tento článok bude toho dôkazom. Zachytáva reálnych ľudí i reálne situácie, kedy títo ľudia vyhrali vysokú čiastku, no moc im to nepomohlo, v niektorých prípadoch im to práveže ublížilo a narušilo ich relatívne kľudný život.
ticket loterie
Willie Hurt
Tento človek vyhral úctihodných 3, 100 000 dolárov. Teda úctihodných je slabé slovo. S takou čiastkou sa dá zabezpečiť si svoje sny a prežiť život podľa seba. Ale späť k veci. Písal sa rok 1989 a Willie prišiel pomocou lotérie k tejto čiastke. Do tej doby to býval taký rodinný typ. Starostlivý otec i mažel. No tento rodinne založený človek chcel okúsiť nejakú srandu, tak si začal kupovať kokaín a crack. Ako vieme, od týchto drog zostane človek závislý a stratí zdravý rozum i nervy a nakoniec i peniaze. To viedlo až k tomu, že žena sa s ním rozviedla a chcela deti do svojej opatery. Súd rozhodol v jej prospech. Deti šli k nej a Will Hurt  prišiel o veľké množstvo peňazí i kvôli tomuto prehratému súdnemu sporu. Počase si našiel priateľku so záľubami, aké mal on. Išli na párty, teda skôr drogový večierok a nakoniec skončil obvinením z vraždy tejto svojej novej známosti. Stala sa z neho troska a usvedčený vrah.
sázení loterie
      Evelyn Adams
•        Táto žena z New Jersey vyhrala lotériu až dvakrát a teda konečná výhra predstavovala: 5, 400 000 dolárov!
Získala pocit, že je narodená pod šťastnou hviezdou. Prečo tento svoj dar nevyužiť? Preto vyhľadala jedno z najluxusnejších kasín, ktoré má sídlo v Atlantic City. Lenže v kasíne také šťastie nemala. Nevedela sa s tým zmieriť, tak sa stala jeho neustálou návštevníčkou, no zakaždým prehrala. Dnes žije v prívese.