Viete, ako by ste si mali zariadiť svoju pracovňu? Je veľmi jednoduché myslieť na to, ako bude vaša pracovňa vyzerať vtedy, keď ju máte umiestnenú niekde v centre mesta na mieste, ktoré je plné pracovní. Ale vytvoriť si svoj pracovný kútik doma, kde vás množstvo vecí rozptyľuje a ovplyvňuje, to už je naozaj hotové umenie. Ako však vytvoriť z vašej domácej pracovne miesto, kde bude vaša produktivita iba stúpať?

houpací křeslo
 
Zvoľte vhodné umiestnenie
 
Nemôžete predsa pracovať v komore pod schodami. Vaša pracovňa si zaslúži mať to najlepšie umiestnenie, lenže kde by to malo byť? Gauč taktiež neznie ako spásonosný nápad. Preto je najlepšie venovať vašej pracovni celú jednu miestnosť. Umiestnite pracovňu medzi miestnosti, kde vaša rodina netrávi veľké množstvo času. Určite sa vyhnite miestnosti pri obývačke a pri kuchyni, budete mať väčší pokoj a hluk sa ku vám až tak rýchlo nedostane. Keď už si ju vyberiete, musíte si ju správne zariadiť. Zariadiť pracovňu doma tak, aby vás nič nerozptyľovalo je ťažké, nie však nemožné.

stůl
 
Nech má všetko svoje vlastné miesto
 
Aby sa vám pracovalo čo najlepšie, potrebujete mať vo svojej pracovni poriadok. Ten najväčší poriadok musí byť na pracovnom stole. Okrem počítača, pera a zápisníka by ste na stole nemali mať nič, čo vás môže rozptyľovať. Vždy však majte po ruke fľašu s vodou, aby ste neboli dehydratovaný. Nikdy nezabúdajte ani na úložný priestor, ktorý by ste mali vo svojej pracovni mať. Police, kde budete mať umiestnené rastliny, ktoré vás nabijú pozitívnou energiou. Stôl by ste nemali mať pri okne, aby vás pohľad von príliš nerozptyľoval. Nezabudnite ani na farbu pracovne. Nemala by byť agresívna, ale skôr upokojujúca alebo taká, ktorá bude vyvolávať produktivitu. Takými farbami sú napríklad fialová alebo béžová. Uvidíte, že vám to určite pomôže a bude sa vám pracovať lepšie.