Máte svoju predstavu originálneho bývania, nebojíte sa zašpiniť, ale neviete ako na to? Tu je pár nápadov.
 
Svetlo
 
Ak sa nebojíte experimentovať, skúste si lampu zhotoviť aj sami. Kúpa hotového kábla s objímkou je lacná záležitosť a skelet môžete mať napr. aj zo starých vodovodných rúrok, čím získate  industriálny štýl.
Ste milovník prírody, chodíte často na prechádzky a nedávno ste našli krásny suchý samorast? Neváhajte, dotiahnite ho domov, prebrúste brúsnym papierom, natrite vodou riediteľnými farbami, obtočte káblom s objímkou a bude svetlo.

notebook
 
Farby
 
Neviete čo s tými háčkovanými dečkami po starej mame? Prilepte ich nepravidelne na jednotlivé čelá skriniek, spraví to hotový zázrak.
Ste tvorivý človek a nechýba vám odvaha? Nemusíte sa báť siahnuť ani po téglikoch s farbami, štetcoch a hor sa do maľovania. Nie ste si istý svojím umením? Nevadí, použite plastové šablóny, ktoré sú tak rozmanité, že si určite vyberiete a môžete ich opakovane používať, kde len budete chcieť.
Zdedili ste knižnicu s množstvom kníh? To poteší, ale čo s tým marxizmom-leninizmom? Výborne poslúžia ako dekorácia na stenu a zároveň budú akousi zvukovou bariérou.

knihy
 
Materiály alias zvyšky
 
Túžite po parketách, ale sú drahé? Existuje alternatíva. Poobzerajte sa po starých paletách, či vyhodených doskách. Po ich rozobratí, očistení, nalepení na podlahu, prebrúsení a natretí budete mať pod nohami skutočné drevo so svojou patinou, krásnou kresbou a príjemným pocitom tepla, ktorý nikdy nezažijete s plávajúcou podlahou či dlažbou.
Pri posedeniach s priateľmi vám chýbajú taburetky? Bez problémov ich vykúzlite z vyhodených cievok na káble. Jednoduchým spôsobom ich oblepte zvyškami látky alebo použite decoupage zo sviatočných servítok. Stále málo? A tie staré svetre vzadu v skrini? Stačí ich zošiť hore a dole tak, aby ste ponechali zapínanie a ostatné odstrihnúť.

pletení
 
Inšpirovali sme vás? To je dobre, tak už len trochu vôle a tešte sa zo svojho nápaditého bytu so šikovnými vychytávkami.