Neviete, ako zariadiť obývačku? Máme pre vás niekoľko tipov! Jednou z prvých vecí, na ktoré sa treba zamerať, je vyčistenie priestoru. Je nevyhnutné udržať obývačku čo najviac organizovanú tým, že do nej vždy začleníte úložné riešenia, ako je napríklad knižná polica, úložný otoman alebo konferenčný stolík so zabudovanými zásuvkami. Ďalším dôležitým aspektom, ktorý treba zvážiť, je vytvorenie zón pre rôzne činnosti. Hlavný obývací priestor možno rozdeliť na samostatné časti pomocou plošných kobercov, prípadne kusov nábytku na vymedzenie jednotlivých zón. To umožní, aby mal každý svoj vlastný priestor, a zároveň môže vytvoriť ilúziu väčšej rozlohy.

obývací pokoj

Pri výbere nábytku je nevyhnutné zohľadniť jeho rozsah a funkciu. Ak je miestnosť veľká, môžete do nej zakomponovať väčšie kusy. V prípade menšej miestnosti je však rozumným nápadom investovať do nábytku, ktorý slúži na viacero účelov. Napríklad rozkladacia pohovka alebo kreslo, ktoré slúži ako ležadlo, môžu poskytnúť praktickosť a štýl. Nakoniec, pri umiestňovaní nábytku zohráva kľúčovú úlohu osvetlenie. Zaradením rôznych typov osvetlenia, ako sú stropné svietidlá, stojacie lampy, stolové lampy a stmievače, môžete vytvoriť želanú atmosféru a navodiť náladu. Dodržiavaním týchto nápadov na umiestnenie nábytku možno obývaciu izbu premeniť na priestor, ktorý je moderný a praktický.

pokoj obývací

Základné prvky dizajnu pre modernú obývačku

Ak chcete zariadiť modernú obývačku izbu, zamerajte sa na neutrálnu paletu farieb s výraznými akcentmi. Nábytok a doplnky tak vyniknú a urobia dojem. Snažte sa priestor odľahčiť pomocou vstavaných úložných riešení alebo nábytku, ktorý slúži ako úložný priestor. Pri rozmiestňovaní nábytku zohľadnite tok miestnosti. Poskytnite dostatok priestoru na pohyb a uistite sa, že sedenie je umiestnené tak, aby uľahčovalo konverzáciu. Zvážte začlenenie ústredného bodu, napríklad krbu alebo umeleckého diela, ktoré upúta pozornosť. Aby bola obývačka praktická, zohľadnite potreby tých, ktorí budú priestor používať. Ak sú v miestnosti deti alebo domáce zvieratá, vyberte odolné látky a materiály, ktoré vydržia opotrebovanie. Pomocou osvetlenia vytvorte príjemnú a hrejivú atmosféru a na zabezpečenie pohodlia zakomponujte funkčné prvky, ako sú bočné stolíky a konferenčné stolíky. Zameraním sa na čisté línie, minimalizmus a funkčnosť je možné vytvoriť modernú obývačku, ktorá je štýlová a praktická zároveň. Pri dôkladnom zvážení priestoru a potrieb tých, ktorí ho budú používať, možno každú obývaciu izbu premeniť na moderný, pohodlný a funkčný priestor.