Čistenie fasád je dôležitou súčasťou údržby každej budovy. Správny čistič na fasádu, resp. prostriedok na čistenie fasád, je kľúčovým faktorom pri dosahovaní vynikajúcich výsledkov. Dnes už existujú rôzne možnosti a postupy čistenia, no vybrať si správne môže byť naozaj ťažké. Odpoveď na otázku „Čím čistiť fasádu?“ vám teda radi zodpovieme práve nasledujúcim článkom.

fasáda

Správny čistič na fasádu je alfou a omegou

Každá fasáda má svoje špecifické vlastnosti, ktoré vyžadujú aj špecifický prístup pri čistení. Ak použijete nesprávny čistič na fasádu, môžete tak spôsobiť poškodenie povrchu fasády, napríklad praskliny na fasáde, vyblednutie farby alebo iné škody. Správny čistič na fasádu by vám mal naopak zabezpečiť efektívne odstránenie nečistôt nielen na povrchu fasády, ale až do hĺbky jej pórov a zároveň by mal byť garanciou pre zachovanie jej štruktúry a vzhľadu.

Prostriedky na čistenie fasád: Mnoho možností, no takmer žiadny výsledok

Pre svojpomocné čistenie fasád sú dnes asi najviac populárne vysokotlakové čističe. Ich silný prúd vody dokáže odstrániť nečistoty, ako sú prach, sadze či vtáčí trus, a vyčistiť tak povrch fasády. Je však dôležité zvoliť správny tlak a tiež odhadnúť vhodnú vzdialenosť od fasády, aby ste minimalizovali riziko poškodenia fasády. No aj tak, pri neodbornom používaní vysokotlakového čističa nikdy nemáte úplnú istotu, že čistenie bude úspešné.

výslede

Ďalšími možnosťami na trhu sú chemické a biologické prostriedky na čistenie fasád. Chemický prostriedok na čistenie fasád obsahuje množstvo chemikálií, ktoré by mali pomôcť pri odstránení nečistôt. Na druhej strane, biologický prostriedok na čistenie fasád obsahuje mikroorganizmy, ktoré nečistoty rozkladajú. Obe varianty môžu byť pri čistení nápomocné, no nedá sa povedať, že aj bezpečné a efektívne.

čištění fasády

Tak teda, čím čistiť fasádu, aby výsledok stál za to?

Svojpomocné čistenie fasád môže byť naozaj ťažké, najmä ak si predstavíte to množstvo práce, ktorá vás čaká. A ešte k tomu podstupujete riziko, že váš obetovaný čas vyjde na vnivoč, a to kvôli zlému výberu prostriedku či nesprávnemu postupu.

Ak si chcete život o čo si uľahčiť a peniaze investovať do niečoho, čo naozaj funguje, jedno riešenie predsa len existuje. Aké? Objednajte si služby firmy, ktorá sa na čistenie fasád špecializuje. Nemusíte sa zaoberať výberom čističa, prostriedku, ani riešiť postup čistenia. Skúsená firma spraví všetko za vás a verte, že výsledok bude stáť za to.