Schody by neboli kompletným doplnkom, pokiaľ by nedisponovali kvalitným zábradlím. Síce je pravda, že niekedy sa stretneme s trendom schodiska, ktoré týmto bezpečnostným doplnkom nedisponuje aby vyzeralo „cool“ a moderne, no vo svojej podstate nejde v žiadnom prípade o ideálne riešenie. Predsa zabradlie na schody je dôležitým bezpečnostným prvkom pri chôdzi a akonáhle nemáme vyriešený tento detail, prakticky by sme sa ani nemali púšťať do rekonštrukcie bytu, nakoľko pri pravidelnom pohybe po schodoch hrozí úraz. Kvalitné zábradlie je základom každej bezpečnej domácnosti, ako aj pracoviska či firmy.

spirálové schody
Vyvrátiť alebo skôr upraviť na správnu mieru by sme mali aj tvrdenie týkajúce sa cool a moderného dizajnu. Zábradlie už totiž dávno nie je akýmsi starým strašiakom, ale presne naopak! Dnes sa zvykne používať predovšetkým na zdokonalenie vizuálnej stránky schodiska a okolitého priestoru. Áno, v prvom rade ide o jeho bezpečnostnú prioritu ale priznajme si, ľudia dnes často a veľmi kriticky hľadia aj na prevedenie dizajnu a výrobcovia sa prispôsobujú. Výsledkom sú estetické a skutočne elegantne pôsobiace zábradlia, ktoré zároveň podstatnou mierou plnia dizajnové účely.
· V oboch bodoch určite musíme poznamenať, že pokiaľ hľadáte odolný materiál s veľmi dlhou životnosťou a prakticky takmer nulovou potrebou údržby, ktoré by zároveň pôsobilo moderne a z vizuálneho hľadiska skutočne pôsobivo, ideálnym riešením je voľba zábradlia z nerezu.
· Nerezv sebe ukrýva kvalitatívne, odolnostné a takisto estetické vlastnosti.
Ale pokiaľ hľadáte typ zábradlia, ktorým by ste obohatili interiér, zaujímavo pôsobí celosklenné zábradlie.
okno na schodišti
Zatiaľ čo nerez oceníte predovšetkým v exteriéri, tak buďme úprimní- V interiéri predsa schodisko nevystavujeme žiadnym extrémnym, respektíve žiadnym namáhavým podmienkam, prakticky bude ako vo vatičke. V prípade interiéru sa tak môžeme zamerať predovšetkým na stránku dizajnu a asi to vidíme aj sami- Sklo je v tomto obore nekorunovaným, ale jasným kráľom a pre moderné a luxusne pôsobiace interiéry takmer prikázaným doplnkom.