Správna voľba vianočného stromčeka niekedy nie je jednoduchá, pretože každý z nás chce mať to najlepšie. Niekedy to najlepšie spočíva v tom najlepšom kompromise a je tak aj pri výbere vianočného stromčeka. Tak sa na to poďme spoločne pozrieť.

stromeček

Prírodný Vianočný stromček

Keď ideme autom cez mesto a prechádzame okolo hypermarketov, nemôžeme si nevšimnúť osamotené sekcie, ohradené plotom a za ním plno zelene. Kanadské jedličky, smreky, borovice a rôzne iné ihličnaté stromčeky.
Prirodzené drevo a zeleň má svoju charakteristickú vôňu, vlastnosti a to najdôležitejšie, svoju atmosféru. Keď človek príde do izby, v ktorej je vyzdobený vianočný stromček a zároveň izba sála vôňou zeleného ihličia, už to samo o sebe dokáže vytvoriť úžasnú vianočnú atmosféru a náladu. Avšak mať prírodný vianočný stromček nie je pre každého to najlepšie riešenie.

Takže umelý vianočný stromček!

Táto alternatíva je vhodná najmä pre také typy ľudí, ktorým sa nechce pred Vianocami každý rok riešiť tú istú dilemu a ten istý kolobeh veci. Skrátka, raz kúpili umelý stromček a jednoducho ho vytiahnú zo skrine, poskladajú a ozdobia. Má to svoje výhody. Odpadnú nám starosti so zháňaním stromčeka, ale zároveň to má svoje nevýhody, pretože nám pribudnú starosti skladovania cez rok. Čo v prípade malého bytu môže byť celkom veľký problém.

větev

Mám rád prírodný vianočný stromček, ale nepodporujem vytínanie lesov

Čuduj sa svete, aj pre takúto kategóriu ľudí existuje riešenie. Pokiaľ aj vy patríte medzi ochrancov prírody a neznášate predstavu reťazovej píly, zahryznutej do kameňa bezmocného stromu, môžete si zohnať a zakúpiť vianočný stromček, ktorý je živý. Je osadený v kvetináči a tým máte postarané aj o stojan. Otázka znie, za akú cenu, ale to predsa presvedčených ľudí a podporovateľov životného prostredia nie je žiadna neprekonateľná prekážka.
 
Takže keď nabudúce pôjdete vyberať vianočný stromček zvážte si dobre vaše rozhodnutie. Všetko má svoje výhody a nevýhody, záleží len na vás čo je pre vás ten najvýhodnejší kompromis. Alebo svetonázor?