Naše oči potrebujú správnu starostlivosť, ale aj dostatočný odpočinok, čomu väčšinou nezodpovedá naše zamestnanie. Väčšina z nás trávi aj niekoľko hodín pri počítači a takzvane zíza do obrazovky. Potom ani nie je divu, že máme množstvo problémov, od syndrómu suchého oka až po rôzne zrakové problémy.

oči

Čo o nás hovoria naše oči?

Je to naozaj veľké množstvo informácií, ktoré si ani nedokážeme predstaviť. Sú ukazovateľom charakteru, temperamentu a správania človeka k iným ľuďom. Vieme nimi hovoriť, smiať sa, flirtovať alebo aj dať najavo naše nálady. Je to neuveriteľný orgán plný zázrakov. Vďaka nášmu zraku môžeme byť neustále v pohybe a dávať najavo naše emócie.
Staré východné kultúry rozlišujú až 40 typov očí a všetky typy sú totožné s očami zvierat.
Ukážeme vám niekoľko charakteristík:
ØFénix
Určite poznáte to príslovie: Vstane ako fénix z popola! Väčšinou sú tieto oči v predĺženej forme zahnuté hore a hovoria: „Mám dobrú povahu.“
ØTiger
V prírode je to dravá šelma, ktorá sa nedá skrotiť. Väčšinou majú títo ľudia veľké oči s niekoľkými záhybmi na viečkach. Charakteristické sú pre vodcu. Žltkastý nádych prezrádza tvrdohlavosť.

ØSlon
Jedno z najväčších zvierat džungle, ktoré uctieva rad kultúr ako symbol múdrosti. Tieto oči sú väčšinou akoby povytiahnuté s dvojitými a trojitými viečkami. Hovoria o pokojnom charaktere svojho nositeľa.
ØOvca
To sú oči citlivej duše, veľmi úzke a malé.

očka

Okrem tvaru o vás vypovedá tiež farba. Najviac ľudí nosí tie hnedé, menej časté sú odtiene modrej, sivomodrej a zelenej.
A samozrejme ich korunou sú mihalnice. Snáď každá žena túži po dlhých a hustých riasach, ktorými môžeme žmurkať na svojho vyvoleného. Nie všetky z nás je ale dostali do vienka od sudičiek, a preto nám nezostáva, než si ich zaobstarať. Vďaka bohu za renomované štúdia, ktorá nám pomôžu k neodolateľnému pohľadu. Ak ste zručné, potom si ich môžete vytvoriť aj vy sami.
Doprajte si trochu starostlivosti a potom konečne zažiarite! Veď nemusí ísť len o výnimočné udalosti ako je svadba alebo oslava, nechte vaše mihalnice zasvietiť aj vo všedné dni.