Prejsť niekoľko stoviek kilometrov v priebehu dňa je dnes niečo, nad čím sa ani nezamýšľame. Dnešný svet ponúka množstvo spôsobov prepravy, či už po vode, zemi alebo vo vzduchu. Najvyužívanejšia je doprava po zemi či už autobusmi, osobnými automobilmy alebo vlakmi. Tento spôsob dopravy umožňuje ľuďom prekonávať dlhšie vzdialenosti bez akýchkoľvek problémov. Je to bezpečné a komfortné, v prípade využitia svojho osobného automobilu niesme odkázaní na to čakať, alebo prispôsobovať svoj časový harmonogram cestovným proiadkom.
 starý Chevrolet
 
Cesty sú dnes preplnené, ale je tento stav skutočne nutný?
 
Niekedy zvykla mať jedna rodina jedno auto, čo bolo fajn, bolo to praktické, ekonomické, efektívne a na ceste bolo stále miesto pre každého. Neskôr sme mohli rátať jedno auto na človeka, čo už bolo menej ekonomické, no o niečo praktickejšie tým, že aj v rámci rodiny bola sloboda využívania tohto dopravného prostriedku. No v dnešných dňoch bohužiaľ na jedného človeka spadá niekoľko automobilov.
nákladní automobil
Táto situácia je neekonomická, často nepraktická, no čo je najväčší problém je preplnenosť ciest. Na jednu stranu nie je kde parkovať, nakoľko keď má jeden človek viac áut, tie ktoré práve nevyužíva musí niekde nechať odparkované. Na cestách vzniká chaos, v mestách autá parkujú na každom voľnom mieste, v horších prípadoch aj na miestach, kde to vážne spomaľuje a obmedzuje pohyb. Pred mestami vznikajú zápchy, kedysi sa zvkyli ľudia z jedného regiónu pozbierať viacerí do jedného auta a cestovali spolu. Bolo to príjemnejšie aj výhodnejšie. Dnes ide každý vo svojom aute a v zápche môže stáť päť kolegov za sebou. Dostať sa do mesta v dopravnej špičke môže byť otázkou aj niekoľkých hodín. Keby sme sa vrátili späť k svojím starým zvykom a cestovali spolu, situácia by sa rapídne zlepšila. Kto je však ochotný vymeniť komfort svojho vlastného auta a časovú nezávislosť za prispôsobavnie sa niekomu, kto nás vezie. Takáto situácia nám môže v prípade komplikácií výrazne znepríjemniť život.
 luxusní sporťák
Opäť raz je to situácia, kedy nás zabíja vlastný komfort. Okrem toho, že autá výrazne znečisťujú ovzdušie a prspievajú ku globálnemu otepľovaniu, viažu nás na pocit slobody a komfortu, bez ktorého nie sme schopní bezproblémov prežiť jeden deň.