Hodinky nielen, že ukazujú presný čas a nemusíte tak zakaždým siahať po mobile, ale môžu byť aj prestížnym kúskom zdobiacim váš outfit alebo definujúcim váš štýl. V ponuke autorizovaných a renomovaných internetových obchodov s hodinkami nájdete širokú paletu a ponuku hodiniek, kde si každý môže nájsť svoj vlastný štýl. Aké štýly teda existujú? Je ich naozaj veľa, ale spomenieme aspoň pár. Klasické hodinky so strojčekom, elegantné hodinky, športové hodinky a podobne. Pre dámske hodinky sa členenie dá ešte rozdeliť napríklad na módne hodinky, luxusné prémiové alebo keramické. No môžeme sa sústrediť na klasické hodinky so strojčekom a inteligentné hodinky so smart technológiami.

dámské hodinky

Stará dobrá klasika

Klasické hodinky bývajú práve tie, ktoré sú symbolom prestíže, postavenia, luxusu. Sú väčšinou prepracované, čo sa týka mechanizmu a strojčeka. Často mávajú minimalistický, elegantný štýl. Pre pánske hodinky je stará dobrá klasika asi najviac. Takéto hodinky, od prestížnych a kvalitných značiek, sa nosia v biznis štýle alebo ako oblekové hodinky. Pri klasických luxusných hodinkách sa používajú vybrané materiály, ako je zafírové sklíčko, titán alebo nehrdzavejúca oceľ, dokonca aj zlato alebo striebro. Stará dobrá klasika je ešte aj dnes symbolom veľkých diel hodinárskych majstrov!

pánské hodinky

SMART je ale smart!

Doba však pokročila dopredu míľovými krokmi, čo sa týka technológií, a pri hodinkách to je rovnako tak. Na trh sa uviedli mnohé smart hodinky, o ktoré sa záujem zvyšuje stále viacej. Mnohé z nich sa považujú skôr za športové hodinky a majú množstvo užitočných a zaujímavých funkcií práve pre cvičenie a šport. To je pre zákazníkov veľké lákadlo, rovnako, ako aj atraktívny moderný technologický dizajn. Smart funkcie sú také atraktívne, až sa predpokladá, že práve záujem o ne bude hnacím motorom trhu s hodinkami najbližšie obdobie.