Čo je to menič napätia 12V 220V 1000W? Je to zariadenie – tzv. striedač, ktorý z jednosmerného napätia akumulátora 12V alebo 20V, vytvorí striedavé napätie 230V (s výkonom 1000W). Takéto typy meničov sa nazývajú aj invertory napätia. Invertory napätia môžu meniť DC na sínusové alebo modifikované sínusové vlny.

Aký je rozdiel medzi meničom so sínusovou vlnou a meničom s modifikovanou sínusovou vlnou? Meniče s modifikovanou sínusovou vlnou majú na výstupe napätie, ktorého priebeh nie je hladký. Sínusoida výstupného napätia nemá tak hladký priebeh, ale je mierne „zaostrená“. Takýto priebeh výstupného napätia nerobí problémy väčšine elektronických zariadení, avšak v prípade napájania meniča na citlivé elektronické zariadenia, ako napríklad medicínske, lekárske meracie prístroje, je v tomto prípade lepšie použiť meniče s čisto sínusovou vlnou. V tomto prípade má výstupné napätie hladký sínusový tvar, tvorený sínusoidou.

elektronicke zariadenia

Jednoznačne je lepšie použiť pre citlivejšie elektronické zariadenia meniče so sínusovou vlnou, a rozdiel medzi meničmi s modifikovanou a s čisto sínusovou vlnou je najmä v cene, a taktiež vo fyzikálnych aspektoch a ich použiteľnosti pre jednotlivé spotrebiče.

sinusove vystupne napätie

Invertor napätia 12V 220V 1000W patrí medzi meniče napätia s čisto sínusovým priebehom, a je možné ho použiť pre napájanie všetkých druhov elektronických spotrebičov s odporovou záťažou alebo indukčnou záťažou, ako sú napríklad motory, čerpadlá, chladničky. Taktiež je vhodný pre napájanie televízorov, DVD, počítačov, tlačiarní a meracích prístrojov. Menič je navyše vybavený USB konektorom pre napájanie USB spotrebičov.

Ďalšie parametre produktu: hmotnosť 2550 g, rozmery 311 x 168 x 96 mm, ochrana proti preťaženiu, prehratiu, prepätiu a podpätiu na vstupe, prepólovaniu a možnosť uzemnenia. USB výstup s 5V (max 2,1 A). Príkon na prázdno 560 mA. Výstupná frekvencia 50 Hz. Vstupné napätie 12 V. Maximálny výkon 1000 W. Výstupné napätie 230 V (čistý sínusový priebeh).