Mobilný dom Atlas Festival GR45 Euro-mobilné domy a iné možnosti z tejto ponuky mobilných domov sa stávajú v súčasnosti nielen rekreačným riešením, ale aj alternatívnym spôsobom bývania z dôvodu vysokých cien za domy a prípadne nečakaných náročných životných situácií, v neposlednom rade aj záchranou a náhradnou alternatívou v prípade zničenia domu v dôsledku prírodnej katastrofy.

Interiér karavanu

A to sme pritom nespomenuli aj ďalšie možné spôsoby jeho využitia:

  • Mobilné domy môžu slúžiť napríklad aj ako administratívne priestory či slúžiť dokonca k podnikaniu (napríklad ako kaviareň). A v nejednom prípade vlastník mobilného domu tento prenajíma iným osobám na ubytovanie ako dobre zariadené rekreačné sídlo.

Tento trend odštartoval v USA, kde sa tieto domčeky využívali buď ako také lepšie zariadené chatky či aj ako alternatívne spôsoby celoročného bývania, zo začiatku tiež ako komunitné sídla. Postupne sa tento trend dostal do Európy a v súčasnosti zostáva známy aj na Slovensku či napríklad v susedných Čechách, kde už takisto nájdeme poskytovateľov týchto mobilných domov spolu so zákazníkmi, ktorí tieto lacné priestory už využívajú.

Oblečenie, karavan

Ale čo si pod mobilným domom môžete predstaviť? Ako vyzerá?

To sa líši v závislosti od konkrétneho modelu a od cenovej kategórie či účelu jeho využitia. Tieto domčeky sa na konkrétnom pozemku nestavajú, ale po objednávke sa na dohodnuté miesto privezú a ich cena sa priemerne pohybuje niekde od 10 000 Eur.

Nepredstavte si pod ním obyčajný karavan, no zas ani klasický rodinný dom. Ale niečo medzitým. Menšie priestory, no za to prístupnú cenu a mobilitu karavanu kombinujúcu sa s estetickým zariadeným a elegantným výzorom menšieho rodinného domu.

Pomôže v náročných životných situáciách

Môže slúžiť ako „rýchle bývanie“ pre mladé páry, ktoré napríklad čakajú dieťa a potrebujú vlastné súkromie. Tiež ako záchytný bod v prípade nečakanej prírodnej katastrofy alebo vysťahovania nájomníkov z prenájmu.