Tak začnime s prehliadkou.

1.      Bugatti Atlantic
Talianske autá sú absolútnou kombináciou ceny a kvality. A napriek tomu, že obyčajní smrteľníci si nemôžu dovoliť taký luxus, dnes sú značky talianskych výrobcov takmer najúspešnejšie na svete. Bugatti Atlantic je skutočným umeleckým dielom. Faktom je, že v prototype boli všetky detaily tela vyrobené zo zliatiny s vysokým obsahom horčíka. Takéto rozhodnutie samozrejme v žiadnom prípade nie je vhodné pre sériovú výrobu. Preto séria Bugatti je hliníkovej zliatiny. Mimochodom, najdrahšie auto na svete je potomkom legendárneho auta – Bugatti Veiron.

veterán

2.      Horch kabriolet
Zdá sa, že toto auto by snívalo získať nejakú princeznú nielen z minulosti, ale aj zo súčasnosti. Kabriolet sa dá nazvať jedinečným .. Navyše, každý z nich bol zostavený ručne, to znamená, že práca bola vykonaná takmer v šperkoch – auto sa naozaj viac podobá futuristickej fantázii, nie skutočnému vozidlu. Malý počet modelov je vysvetlený nielen komplexnosťou montážnych prác, ale aj skutočnosťou, že tento stroj bol určený výhradne vysoko postaveným nemeckým úradníkom.

retro

3.      Chevrolet Corvette
Toto vozidlo bolo vydané v roku 1963, čím sa úplne premenili všetky aktuálne predstavy o športovom aute. Najdôležitejším bol šok pre motoristov – až 100 kilometrov za hodinu! V polovici šesťdesiatych rokov je tento limit takmer nedosiahnuteľný. K dnešnému dňu má Chevrolet Corvette len 300 kópií. Patria k súkromným vlastníkom. Je pozoruhodné, že dva prvé modely záhadne zmizli, ich miesto pobytu nie je známe.

muzeum

4.      Ford Thunderbird
Ford je známy a obľúbený automobil dodnes. Pravda, veľmi málo ľudí vie, že otec jednej z najbohatších automobilových korporácií na planéte vyrobil špeciálne nízko kvalitné autá. Ford Thunderbird je  jedným z nich – nízka kvalita v kombinácii s ideálnym vzhľadom.
Určite je tých áut nespočetne mnoho no my sme vybrali 4, ktoré sa najviac páčia nám.