Stužková slávnosť je dôležitou udalosťou, najmä pre dievčatá, ktoré sa na ňu pripravujú už dlho pred tým. Riešia šaty, topánky, doplnky ale aj úpravu vlasov či make-up. Všetky tieto veci stoja množstvo peňazí, nehovoriac o tom, že treba zaplatiť miestnosť, kde sa bude stužková slávnosť konať a taktiež jedlo a množstvo ďalších vecí. Jeden večer teda stojí veľmi veľa peňazí.

líčení

Sú ale spôsoby ako ušetriť nejaké peniaze. Jedným z nich je, že sa nalíčite na stužkovú sama. Nie je to nič zložité a ak poznáte aspoň základy líčenia, určite to zvládnete. Môžete si to vyskúšať pár krát pred tým a nacvičíte si ako na to. Ak neviete ako začať pozrite si nejaké videá na internete. Je ich množstvo a naučíte sa aj zložitejšie techniky o ktorých ste možno ani nevedeli.

Otázkou je aké líčenie chcete na stužkovú zvoliť, či jednoduchšie alebo výraznejšie. Poďme sa pozrieť na obe možnosti. Začnime teda tým jednoduchším líčením. Základom je samozrejme make-up a vhodné je použiť aj podkladovú bázu, pre dlhšiu trvácnosť. Keďže potrebujeme aby nám líčenie vydržalo celý večer.
Ak nemáte podkladovú bázu použite krém na tvár a chvíľku počkajte, až potom nanášajte make-up. Na nalíčenie očí nám postačí očná linka a špirála. Volíme jednoduchý tvar linky, nič výrazné. Môžeme použiť aj očné tiene, avšak držíme sa jemnejších telových odtieňov. Na pery zvolíme lesk alebo rúž. Ideálne sú matné nude rúže, ktoré pôsobia pekne avšak nie príliš výrazne.

rty

Poďme sa teraz pozrieť na druhú variantu líčenia a to výrazné líčenie. Make-up samozrejme ostáva taký istý, avšak je dobré použiť aj kontúrovanie tváre. Po kontúrovaní zvolíme bronzer alebo farbu na líčka. Na oči použijeme výrazný tvar linky alebo zvolíme dymové líčenie. Môžeme tiež použiť odtiene na oči farby zlatej, hnedej alebo čiernej. Farbu perí volíme ružovú, oranžovú alebo červenú.