Pehaví ľudia sa často za svoju odlišnosť hanbia a potajomky túžia po plastickej operácii ako kedysi známy umelec Michael Jackson, ktorý obdivoval bielu pokožku. Mal síce kožnú chorobu a mnoho ľudí o nej ani nevie. Myslia si len, že nevedel, kam utratiť toľké peniaze – pravda bola však inde.

modelka

Pehaví ľudia sa dajú rozdeliť do skupín, ktoré sa delia podľa intenzity pehavosti. Niektorí ich majú len zopár na tvári, iní majú bodkovanú celú tvár, ramená, dekolt, chrbát a dokonca aj zadok a nohy. Každý z nich má na svoje pehy iný názor, no drvivá väčšina sa za ich vzhľad hanbí a skrýva svoju kožu pod oblečením. Nie je to však správne, pretože sme ľudia rovnocenní a na vzhľade záleží oveľa menej ako na charaktere a schopnosti byť samým sebou. Prečo ich vlastne máme ? Pretože pokožka obsahuje pigmentový proteín melanín, ktorý by mal byť rovnomerne obsiahnutý po celom tele, no u pehavých ľudí to tak nie je. Melanín sa po pokožke vyskytuje len v podobe bodiek, ktoré sa pri slnečnom žiarení ukazujú čoraz vo väčšom počte. Hnedý pigment ľudí chráni pred nebezpečným UV žiarením – pehavých len málo.

obličej

Pehaví sú hlavne ľudia s nedostatočným pigmentom, čo značí veľmi bielu pokožku posiatu miniatúrnymi hnedými bodkami. Ako ďalší znak sa im pripisujú ryšavé vlasy a modré oči. Toto sú typické znaky ľudí, ktorých je na svete málo a mali by si toho vážiť. V detstve si môžu prechádzať mnohými urážkami a šikovaním iba kvôli povrchovej odlišnosti, ktorá navyše nie je ani považovaná za chorobu. Jediný problém, ktoré dané osoby postihuje je neznášanlivosť slnka. Musia sa natierať krémami s poriadne vysokým UV faktorom, ktorý pre nich zabezpečí príjemnejší pobyt na slnku.

helma

Je nutné poznamenať, že pehy sú mnohými módnymi návrhármi označované ako dar. Modelingové agentúry sa zaujímajú najmä o záhadné dievčatá, čo len tak nesplývajú s davom, a toto sú práve pozitívne znaky ukazujúce vyšší potenciál. Ženy aj muži s pehami sú akýmsi javom, ktorý je v tejto brandži veľmi vítaný. Odhoďte zbytočnú hanblivosť, vo vašom prípade to nie je absolútne potrebné. Hanbiť sa môžu ľudia, ktorí iných odsudzujú na základe vzhľadu. Hanbiť sa môžu ľudia, ktorí sú drogovo závislí, no určite nie vy ! Pehy sú roztomilé, po čase zistíte, že ste jedineční !