Veľa ľudí si nedokáže predstaviť začiatok nového dňa bez šálky kvalitnej kávy. Káva má blahodárne účinky, jednak po fyzickej, ale aj po psychickej stránke. Nie je však káva ako káva a ak si chcete byť istý, že z nej vyťažíte maximum, kvalitná káva je to, čo skutočne potrebujete. Od toho, ako bude káva chutiť a či si ju skutočne vychutnáte nezávisí len to, akú kávu máme. Na výsledný efekt vplýva aj to, akým spôsobom je pripravená.

relax

Výber kvalitnej kávy je alfou a omegou


V prvom rade je potrebné uvedomiť si, že ak si chceme vybrať kvalitnú kávu, cena by nemala byť rozhodujúcim faktorom – do kvalitnej kávy sa skutočne oplatí investovať. Cenový rozdiel medzi kvalitnou kávou a klasickou je len minimálny. Odporúčame si teda za kvalitu priplatiť, častokrát je cena takmer porovnateľná. Čím kvalitnejšia káva je, tým viac benefitov z nej dokážete čerpať. Na výber máme z veľkého množstva kvalitnej kávy rôznych značiek, od rôznych výrobcov. Najlepšou voľbou sú odrodové gurmánske kávy, ktoré rozoznáte veľmi jednoducho. Výnimočné sú jednak balením (bývajú balené v menších baleniach), rovnako tiež ich pôvodom (pochádzajú z krajín, ktoré sú preslávené pestovaním a spracovaním kávy) a rovnako aj chuťou (ich chuť je nezameniteľná). Ak do takejto kávy investujete, najlepšie spravíte, ak si ju budete mlieť bezprostredne pred jej konzumáciou. Hermeticky zabalené kávy sú tiež oveľa kvalitnejšie (charakteristický je ventil na obale, ktorý zabezpečuje, že prebytočný vzduch býva odčerpávaný). Vďaka tomu vydrží čerstvá čo najdlhšie.

zrnka

Viete si pripraviť kávu kvalitne?


Na kvalitu kávy vplýva aj to, ako ju pripravíte. Existuje mnoho spôsobov, pomocou ktorých si dokážete pripraviť šálku nezabudnuteľnej kávy. Najčastejšie sa káva pripravuje zalievaním. V gastronómií či v domácnostiach, kde sú veľkí milovníci kávy tento čarovný nápoj pripravujú aj v moka kávovaroch či v prístrojoch, ktoré majú vstavané mlynčeky. Čoraz populárnejšie sa tiež začínajú stávať kávy v kapslách, ku ktorým je však tiež potrebný kávovar. Je jedno, ktorý spôsob si zvolíte. Avšak prístroj, pomocou ktorého budete kávu pripravovať by mal byť skutočne kvalitný. Ak si chcete kúpiť kvalitnú kávu, či už pre vlastnú spotrebu alebo pre niekoho, na kom vám skutočne záleží, navštívte stránku www.segafredo-zanetti.sk, kde nájdete pestrú ponuku kvalitnej kávy.