Možno sa radíte k hráčom, ktorí sú akosi stále oddaní určitému sentimentu, na hrách hľadáte predovšetkým tú nostalgickú, zábavnú hrateľnosť, originalitu a špecifické črty, aké nám prinášala a stále prináša známa firma Nintendo.
Ale na druhej strane túžite ísť s dobou, túžite byť aj Vy svedkami vylepšeného hardvéru, inovovaného grafického spracovania a funkcií, pestrejšieho príbehu s dejom a byť súčasťou niečoho moderného a populárneho, nezostať v praveku hraním Super Mario Bros. z roku 85. Práve pre Vás je tu vhodné riešenie s názvom Nintendo 3DS XL.

herní konzole

V prípade, že Vám stačí uprednostniť hranie v podobe 2D, môžete nájsť cenovo lacnejšiu alternatívu 2DS, no aktuálnejším trendom je spomenutá prenosná konzola Nintendo 3DS XL, ktorá Vám nostalgické hranie v podobe 2D dopraje takisto, je spiatočne kompatibilná s pôvodnými DS titulmi, no okrem toho ponúka aj iné, modernejšie možnosti na čele s výkonnejším hardvérom a možnosťou zahrať si aj viaceré novšie populárne 3D tituly. Je vhodná pre každého hráča, ktorý dokáže oceniť kvalitnú hrateľnosť a navyše praktickú prenosnú formu, kedy túto konzolu môžete ľahko zobrať so sebou a hrať ju prakticky kedykoľvek a kdekoľvek. Pritom disponuje sympatickým XL displejom, čiže nie, nejde o retro mini obrazovku, ale o celkom slušný zážitok z hrania.

panáček

Naznačil som určitý pokrok a vylepšenie, čo je v prípade 3DS XL pravda, táto prenosná herná konzola už dokáže zvládnuť aj hardvérovo náročnejšie a graficky prepracovanejšie tituly, čo je určite skvelým prekvapením. Tieto viditeľne prepracovanejšie tituly si budete môcť konečne zahrať aj v tejto podobe a to v kvalitnej rýchlosti, bez zásadnejších problémov.

nintendo

•         Na Nintendo 3DS XL sa mi osobne páči aj možnosť kompatibility s PC, na základe ktorej môžete do konzoly presunúť všetky posťahované hry či multimediálne súbory uložené v počítači a to dokonca na diaľku, formou pripojenia wi-fi. Konzola disponuje aj fotoaparátom.