Najnovšia vlaková loď od Samsungu model Galaxii Note 8 ,  sa po celom svetovom predstavení dostáva do Európy . Samsung prezentuje Note 8 ako telefón na ktorom si užijete dostatočne  veľa zábavy. Note 8 má s ostatnými S osmičkami niekoľko spoločných rysov . Prvú podobnosť má v samotnom dizajne a s tenkým prevedením s tenkou konštrukciou , ktorá ponúka vyšší stupeň krytia IPS 68. Avšak je pravda že hrany Note 8-čky sú o niečo ostrenejšie a taktiež nesmie chýbať takzvaný infinity display . Ktorý je málo zakrivený aby sa lepšie pracovalo so stylusom ( s perom ). Super Amolet display s  6.3 palcov a ponúkne rozlíšenie 2960 1440 s výslednými 570 –tými pixelmi na palec.

 chytrý telefon s aplikacemi

Máme najväčší display histórii v tejto rade Galaxii Note , samotný telefón je podobný ako S8 plus . Telefón disponuje s 8 jadrovým procesorom Exinos 8895 a grafický čip Adreno 540 , a telefón sa povýšil na 6 Gb Rám . Interná pamäť telefónu 64 GB s možnosťou rozšíriť pamäťovou kartou do 256 Gb . Prvé veľké zlepšenie nájdeme u foťaku , pretože Galaxii Note 8 je prvý telefón od Samsungu ktorý má osadený duálny fotoaparát , primaný širokouhlý objektív a sekundárny tele objektív ktorý ponúka 12 mpx a optickú stabilizáciu a vďaku tomu si tak môžete nastaviť hĺbku ostrosti . U Tele objektívu taktiež nájdeme  2-oj násobný optický a 10 – násobný digitálny zoom . 9 Mpx predná kamere nad displejom ostáva rovnaká.

 technologie nová

Na samotnom telefóne nájdeme batériu s priemernými 3300 mAh s podporou rýchlo nabíjania. Stylus S pen patri ku kategórii Note už od prvého smartphonu a tak nie je k divu že na túto praktické pero sa spolieha výrobca aj tento krát. S pen je uložený klasicky na spodnej časti telefónu, a okrom písania klasických poznámok sa toto chytré pero dá využiť aj na zaujímavejšie veci. Dá sa s ňou označiť slovo alebo celu vetu , a dá sa jednoduchšie kopírovať alebo preložiť do nášho jazyka. Na povrchu displejom sa dá perom pracovať aj keď máte mokrý displej , napríklad využitie v daždi alebo vlhkých podmienkach.