Je tu leto! A s ním sa spája aj slnko, ktoré ma veľa pozitívnych účinkov na naše zdravie. Je to hlavne vitamín D, ktorý nám poskytuje zadarmo. Mnohí trávime na slnku čas, hlavne kvôli tomu aby sme sa opálili dohneda. Čo je pochopiteľné, lebo nechceme vyzerať v tomto letnom čase ako riaditelia vápenky. Avšak slnko má aj negatívne účinky, ktoré nám ale vďaka  produktom na opaľovanie nezabránia užívať si ho. Tie sú špeciálne vytvorené na to, aby nás pred nimi chránili a niektoré majú pozitívne účinky pre našu pokožku. Preto by nemali chýbať v našej kabelke, a či už ideme k moru, alebo trávime čas doma na záhrade, neváhajme ich použiť. V súčasnosti existujú rôzne druhy opaľovacích prípravkov a je iba na vás ktorý z nich si vyberiete.    
relax na pláži
 
Opaľovacie krémy, mlieka
·         Dobrý ochranný účinok
·         Rýchle vstrebávanie 
·         Obsahujú látky podporujúce zhnednutie
·         Opaľovací krém sa hodí na tvár a mlieko na telo  
 
Oleje na opaľovanie   
·         Dobre sa vstrebávajú
·         Obsahujú hydratačné a vyživujúce zložky
·         Lepšie sa na ne chytá bronz 
·         Zvlhčujú pokožku
·         Niektoré sa dajú použiť aj na vlasy  
 
Gély na opaľovanie  
·         Sú vodeodolné
·         Pôsobia na koži chladivo
·         Vhodné pre mastnú pokožku a na alergiu na slnko     
 
Ak ste si už vybrali, ktorému druhu opaľovacích prípravkov dáte prednosť, nasleduje výber značky. Na trhu je nespočetne veľa konkurencií, takže máte z čoho vyberať. Predtým ako si prípravok na opaľovanie zakúpite by ste, však mali vedieť, ako ho správne aplikovať.  
opalovací krém
Opaľovacím prípravkom sa odporúča natierať viac krát za deň a aspoň 20 minút pred samotným opaľovaním. Tiež by sa mal brať ohľad na partie tela, ktoré sa slnečnému žiareniu najviac vystavujú. Špeciálne na tvár sa odporúčajú krémy, ktoré sú na to určené.
Keď už viete ako správne prípravky aplikovať, je načase si nejaké zaobstarať a užívať si teplé letné dni!