Vo vašom byte alebo dome sa určite nachádza množstvo vecí, na ktorých môžete zarobiť. Znie to možno trochu neuveriteľne, ale naozaj často ani netušíte, koľko vecí z domácnosti by sa dalo premeniť na peniaze. Či už sú to priestory, alebo len predmety ukryté v poličkách, to závisí od vašej konkrétnej situácie. Ale je to len o vašej kreativite a schopnosti rozlúčiť sa s vecami, ktoré už neprinášajú úžitok.

peníze

Ponúknite izbu

Je to jeden z modernejších spôsobov, ako voľné priestory využiť na zarábanie. Je populárny hlavne medzi mladými ľuďmi, ktorí chcú spoznať niekoho nového a majú voľnú napríklad jednu izbu. Tieto služby využívajú študenti, turisti, ale aj rôzni iní ľudia, ktorí chcú nájsť lacné ubytovanie na krátku dobu. Má to tú výhodu, že je len na vás, aké podmienky si určíte. Tým si zabezpečíte, že sa k vám nasťahuje niekto, komu budú vyhovovať vaše zvyky, lebo ich bude poznať už dopredu. Dobrou aplikáciou na zdieľanie ubytovania je napríklad AirBNB. Môžete tam pridať svoje ubytovanie, ale ak niekedy budete potrebovať, máte možnosť aj na využitie lákavej zľavy.

mince

Predávajte staré veci

Pozná to asi každý – raz sa rozhodnete že niečo idete upratať, a zrazu nájdete veľa vecí, ktoré ste už mesiace, možno roky nepoužili. Nemusí to byť iba oblečenie, často sa nahromadia knihy, CD, DVD, alebo aj zbierky nejakých predmetov. Oblečenie, pokiaľ je v dobrom stave, predáte rýchlo, o to je záujem vždy. CD a DVD sú už v tejto dobe menej používané formáty, ale stále je veľa ľudí, ktorí sa zaujímajú aj o ne. Knihy sú tiež jedna z tých vecí, ktoré vždy niekto kúpi. V prípade, že nájdete nejakú zbierku z minulosti, možno sa oplatí aj ísť za odborníkom. Nikdy neviete aké vzácnosti môžu ukrývať zberateľské sady, hlavne ak ste v dome alebo byte, ktorý ste napríklad zdedili po starých rodičoch. Ak neviete kde a ako ich predať, môžete využiť napríklad služby jedného z najväčších portálov na predaj a nákup rôznych vecí, teda Ebay.
Možností ako si finančne pomôcť je naozaj veľa, stačí byť všímavý a šikovný.