Okrem iných krajín už aj Slovensko dostalo príležitosť oboznámiť sa so službou Google Pay. Už sme možno tušili o akú službu ide, respektíve k čomu slúži, no tentokrát ju už môžeme v našej krajine začať konečne využívať! Čaká nás tak praktický a moderný spôsob platby pomocou mobilu či prenosného zariadenia a to vo viacerých kamenných predajniach na našom území. Túto inovatívnu službu dnes môžu využiť zákazníci viacerých bánk ako Slovenská sporiteľna, J&T Banka, mBank, Poštová banka, 365 Today bank , či  N26.

mobil

Vo viacerých obchodoch a podnikoch akceptujúcich bezhotovostné platby tak bude možné platiť jednoduchým spôsobom bez toho, aby sme všade so sebou nosili peňaženku s rozmenenými peniazmi alebo platobnými kartami, manipulácia s účtom bude prehľadná a vždy po ruke. Použijeme iba prenosné zariadenie mobilnú aplikáciu. Konkrétnejšie mobilnú aplikáciu Google Pay, pomocou ktorej budeme platiť našim elektronickým účtom. Rozpíšme si ale túto službu o niečo bližšie, respektíve pozrime sa na jej výhody a vlastnosti, ktoré by nás mohli zaujať.

Na začiatok zmienim spomenutý praktický a rýchly spôsob platby, k akej dokonca nepotrebujete prikladať ani vašu platobnú kartu. Bude vám stačiť iba prenosné zariadenie /smartfón či tablet), ktoré nosíte stále so sebou. Aplikácia pritom drží vaše údaje v súkromí, vzájomne ich nezdieľa. Vaše údaje sú tak v súkromí po celý čas, až po dobu uskutočnenia platby. Možno váhate, ako je to s ich ochranou. Ochrana účtu je vymyslená štýlom, ako aj iné u iných aplikácii od Google. Človek ktorý nepozná heslo, sa do účtu nemá šancu dostať.

debetní karta

Pri nákupoch sa vám uloží každá transakcia, budete mať prehľad o každej platbe, vlastne Google Pay má všetky potrebné vlastnosti, aké nám poskytujú i platobné karty, rovnako aj výhody a odmeny, do aplikácie si môžeme pridať i vernostné karty. Takýmto spôsobom budeme automaticky upozornení vždy, kedy sa naskytne príležitosť vernostnú kartu využiť. Touto aplikáciou navyše bude možné jednoducho platiť i v službe Google Play, Chrome, či Youtube Red.