Pred pár týždňami vysielala televízia nový slovenský seriál Sestričky, ktorý si okamžite získal priazeň divákov a mal vysokú sledovanosť, čím porazil aj doposiaľ najsledovanejší program Česko Slovensko má talent. Od prvej časti divákov zaujal rôznymi osudmi hlavných hrdinov a dramatickými prípadmi z lekárskeho prostredia, ktoré riešili.

frankfurt
 
Vysoká sledovanosť
Seriál štartoval 4. septembra na televíznych obrazovkách Markízy, išlo o nový dramatický seriál z prostredia slovenskej nemocnice. Prvá časť seriálu dosiahla podiel na trhu 25,2% sledovanosti, osudy štyroch zdravotných sestier pri práci s pacientmi chytilo za srdce takmer pol milióna divákov. Rozvinuli sa príbehy sestier v jednom slovenskom zdravotníckom zariadení, ich životné cesty, minulosť, ktorá nebola vždy „ružová“ a vyplávala na povrch v najnevhodnejší čas, konfrontácie s pacientmi, ktoré si niekedy vyžadovali aj ráznejšie zásahy a riešenia pre ich dobro. To je dejová línia, ktorá na divákov zaberá. A aj zabrala.

Nemocnica v skutočnosti nie je nemocnica
Klinika, kde sa seriál odohrával, sa nachádza na bratislavskej Patrónke, a keďže seriál je zasadený do lekárskeho prostredia, na prvý pohľad to aj tak vyzerá, ale nakrúcanie seriálu neprebiehalo v reálnej nemocnici. Tvorcovia mali pred sebou úlohu, vynájsť sa a zabezpečiť na nakrúcanie také priestory, ktoré by navodili divákom pocit, že dej seriálu sa skutočne odohráva v reálnom zdravotníckom zariadení. Pre nakrúcanie exteriérových záberov využili budovu Westend Gate v Bratislave. Dôležité bolo, aby budova dýchala novotou, bola moderná a čistá. Pôsobiť mala vyšším štandardom ako naše bežné nemocnice.

pohotovst

Exteriérový vizuál zaujal
Tvorcom sa napokon podarilo takú budovu nájsť. Všetky tieto požiadavky na seriálovú nemocnicu splnila budova Westened Gate vo Westend biznis zóne v Bratislave. Ponúka aj akúsi pridanú hodnotu, ktorou je zaujímavá vizuálna stránka dopravnej siete v jej okolí. Kolorit budovy veľmi efektne dopĺňa svetelná križovatka a trojprúdová cesta spolu s kruhovým objazdom na jednom mieste. Westend je názov pre novú biznis zónu v blízkosti centra Bratislavy, ponúkajú v nej moderne vybavené kancelárie na prenájom spolu so službami, ktoré sa starajú o komfortné prostredie na prácu. Má aj veľmi výhodnú polohu v blízkosti Železnej studienky a príležitosti na relax a šport.