Seriál Sestričky sa v skutočnosti neodohráva v nemocnici

.

Pred pár týždňami vysielala televízia nový slovenský seriál Sestričky, ktorý si okamžite získal priazeň divákov a mal vysokú sledovanosť, čím porazil aj doposiaľ najsledovanejší program Česko Slovensko má talent. Od prvej časti divákov zaujal rôznymi osudmi hlavných hrdinov a dramatickými prípadmi z lekárskeho prostredia, ktoré riešili.

frankfurt
 
Vysoká sledovanosť
Seriál štartoval 4. septembra na televíznych obrazovkách Markízy, išlo o nový dramatický seriál z prostredia slovenskej nemocnice. Prvá časť seriálu dosiahla podiel na trhu 25,2% sledovanosti, osudy štyroch zdravotných sestier pri práci s pacientmi chytilo za srdce takmer pol milióna divákov. Rozvinuli sa príbehy sestier v jednom slovenskom zdravotníckom zariadení, ich životné cesty, minulosť, ktorá nebola vždy „ružová“ a vyplávala na povrch v najnevhodnejší čas, konfrontácie s pacientmi, ktoré si niekedy vyžadovali aj ráznejšie zásahy a riešenia pre ich dobro. To je dejová línia, ktorá na divákov zaberá. A aj zabrala.

Nemocnica v skutočnosti nie je nemocnica
Klinika, kde sa seriál odohrával, sa nachádza na bratislavskej Patrónke, a keďže seriál je zasadený do lekárskeho prostredia, na prvý pohľad to aj tak vyzerá, ale nakrúcanie seriálu neprebiehalo v reálnej nemocnici. Tvorcovia mali pred sebou úlohu, vynájsť sa a zabezpečiť na nakrúcanie také priestory, ktoré by navodili divákom pocit, že dej seriálu sa skutočne odohráva v reálnom zdravotníckom zariadení. Pre nakrúcanie exteriérových záberov využili budovu Westend Gate v Bratislave. Dôležité bolo, aby budova dýchala novotou, bola moderná a čistá. Pôsobiť mala vyšším štandardom ako naše bežné nemocnice.

.

pohotovst

Exteriérový vizuál zaujal
Tvorcom sa napokon podarilo takú budovu nájsť. Všetky tieto požiadavky na seriálovú nemocnicu splnila budova Westened Gate vo Westend biznis zóne v Bratislave. Ponúka aj akúsi pridanú hodnotu, ktorou je zaujímavá vizuálna stránka dopravnej siete v jej okolí. Kolorit budovy veľmi efektne dopĺňa svetelná križovatka a trojprúdová cesta spolu s kruhovým objazdom na jednom mieste. Westend je názov pre novú biznis zónu v blízkosti centra Bratislavy, ponúkajú v nej moderne vybavené kancelárie na prenájom spolu so službami, ktoré sa starajú o komfortné prostredie na prácu. Má aj veľmi výhodnú polohu v blízkosti Železnej studienky a príležitosti na relax a šport.

Seriál Sestričky sa v skutočnosti neodohráva v nemocnici
4 (80%)2
.