Celým menom Michael Sylvester Gardenzio Stallone sa narodil 6. Júla 1946 v New Yorku. Kvôli pôrodným komplikáciám došlo k ochrnutiu ľavej strany tváre. Toto mu spôsobovalo problém s rečou. Keď mal 28 rokov oženil sa s Sashou Czack s ktorou mal dvoch synov. Bohužiaľ toto manželstvo mu nevyšlo a onedlho uzavrel ďalšie s modelkou a herečkou Brigitte Nielsen. Avšak ani toto manželstvo mu nevyšlo a nasledoval rozvod.

herex

Prielom v jeho kariére nastal v roku 1976 kedy prišiel na scénu prvý diel Rockyho. Tento seriál získal 10 nominácií na Oskara a odniesol si zlatú sošku v kategórií za najlepší film a najlepší strih. Pokračovali ďalšie série tohto seriálu ako Rocky II. a Rocky III. Rok 1982 prináša ďalšiu postavu pre Sylvestra Stalloneho a to vietnamského vojenského veterána Johna Ramba. Tak isto ako predošlí seriál si aj tento viedol veľmi dobre a dočkal sa aj ďalších pokračovaní.

Poďme sa ale vrátiť ešte do jeho minulosti pred jeho úspešnou kariérou herca. Vo svojich 15-tich rokoch navštevoval strednú školu pre emocionálne narušených teenagerov. Počas štúdia sa prvý krát dostal do kontaktu s hraním a to v školských hrách. Jeho život nebol veľmi ľahký, keďže rodičia neboli práve veľmi bohatý. Nebolo jednoduché sa presadiť. Istý čas bol na tom tak zle, že prespával len na ulici. Kým sa dostal k úspešným hereckým rolám prešiel si neľahkou cestou.
Celkovo bol ženatý 3 krát.

klapka

Naposledy to bolo v roku 1997, keď si zobral Jennifer Flavin. Viac krát užíval rastový hormón, preto sa aj viackrát dostal do pozornosti médií. Tento hormón je známy ako „omladzujúci“. V roku 2007 ho v Austrálii prichytili s 48 ampulkami rastového hormónu Jintorpin. Vyjadril sa však, že užíva tento hormón a testosterón a odporúča to každému mužovi po 40tke.
Vo svojom živote sa stal legendou aj v oblasti kulturistiky. Jeho postava mu určite dopomohla aj v rolách, ktoré dostal. Momentálne začína pripravovať ďalšie úspešné diela a môžeme sa tešiť na jeho nové postavy.