Je naozaj  ťažké chrániť deti, keď  sa vraj iba hrajú na internete, ale iba špeciálne ochranné riešenia nám umožnia pokračovať v hraní a baviť sa a rodičia sa nemusia starať o svoju bezpečnosť.

hraní

  • Viac ako polovica detí vo veku od 6-10 rokov je na internete denne! Tu rovnako ako v škole alebo na internete, môžu robiť aj nesprávne rozhodnutia.

 
Zabezpečenie bezpečnosti detí na internetovom poli môže byť náročné. V blízkosti nie sú žiadni učitelia, ktorí by ich sledovali a určite ich nemôžete kontrolovať každú minútu
 
Pozrime sa, ako môžete prijať opatrenia na ich ochranu pred každodennými nebezpečenstvami, ktoré ich čakajú na internete. Nie je žiadnym tajomstvom, že nie všetky stránky sú určené na prezeranie deťmi. Vaše dieťa môže náhodne naraziť na stránky s nevhodným obsahom jednoducho prostredníctvom vyhľadávacieho dotazu alebo podľa odkazu, ktorý poslal priateľ.
Ako môžete zabezpečiť bezpečnosť vašich detí na internete a súčasne na nich nevyvíjať nadmerný tlak?
 

  • Odpoveďou môže byť stála rodičovská kontrola v podobe prepojenia sledovania na vašom mobile . Je k dispozícii aj samostatné riešenie, ako súčasť komplexného bezpečnostného riešenia. Pri inštalácii sa poraďte s predajcom.

 
Na herných stránkach niektorí členovia hrajú, len aby vyprovokovali a posmeľovali ostatných hráčov. Tieto sa nazývajú provokačné.
 

klávesnice

  • Riadenie a predchádzanie obťažovania online vo videohrách je ťažké. Moderátori sa spravidla pokúšajú blokovať šikanovanie, ale s veľkým počtom hráčov je nemožné sledovať všetkých.
  • A tu opäť fungujú funkcie rodičovskej kontroly na záchranu. Sledujú, s kým vaše dieťa komunikuje online a vám to umožňuje blokovať akékoľvek nechcené kontakty.

 
Môžete tiež prijímať upozornenia, keď sa niektoré zo slov, ktoré označujete, používajú v online komunikácii.
Upozorňujeme, že aj pri takejto ochrane je stále nemožné plne kontrolovať činnosť vášho dieťaťa na internete.
Na prvý pohľad stránky, ktoré sú na prvý pohľad neškodné, môžu obsahovať škodlivé odkazy, ktoré ohrozujú bezpečnosť celej vašej výchovy a môžu mať zlý vplyv na psychiku dieťaťa. Obťažovanie aj cez internet je trestným činom. Neváhajte kontaktovať políciu.