Kvalitný spánok rozhoduje o našom celkovom zdraví, a to ako fyzickom, tak i psychickom. Ak patríte k skupine ľudí, ktorí trpia poruchami spánku, určite viete, že nejde o nič príjemné. Aby ste sa v noci neustále nebudili a spali ako malé bábätko, niekedy stačí zmeniť niekoľko drobností.

Žena spiaca v posteli

Prvou zásadnou vecou je vaša posteľ.Posteľné matrace Segum musia byť vyrobené z kvalitných materiálov. Na matraci sa vám musí spať pohodlne, no zároveň musí byť vhodný aj čo sa týka vášho zdravia. To v preklade znamená, že by mal byť šetrný k vašej chrbtici. Práve chrbtica rozhoduje o tom, ako sa cítime fyzicky. Ak ste v tejto oblasti citliví, pomôžu vám špeciálne ortopedické matrace, alebo tie s pružinami. Pružinové, alebo taštičkové matrace totiž dokážu vašu chrbticu udržať v správnej anatomickej polohe, pretože sú prirodzene pevnejšie. Obzvlášť taštičkové matrace majú veľmi dobrú bodovú elasticitu, vďaka čomu sa vedia prispôsobiť nerovnostiam vášho tela. K lepšiemu spánku vám dopomôžu aj matrace so spevnenými bočnými časťami. Tie sa totiž postarajú o to, aby matrac dobre držal svoj tvar, teda ja vaše telo a chrbticu.

Žena ležiaca v posteli

Ak vyriešite otázku kvalitného matracu, na ktorom sa vám bude spať ako v bavlnke, je dobré zabezpečiť ešte niekoľko vecí. V prvom rade, by ste sa mali snažiť vo svojej spálni vytvoriťabsolútnu tmu. Z tejto miestnostivyhoďte aj všetky spotrebiče, ako je notebook, počítač, tablet, či dokonca mobilný telefón. Všetky tieto vecičky totiž priamo vplývajú na kvalitný spánok. V neposlednom rade dbajte na to, aby ste vo svojej spálni, alebo miestnosti, ktorú využívate na spánok, mali dobrý vzduch. Okno by nemalo byť nikdy úplne zatvorené, aby sa mohol vzduch prirodzene vymieňať. K zlepšeniu spánku vám pomôže aj nižšia nočná teplota. Tá by sa mala pohybovať okolo dvadsiatich stupňov, ideálne však ešte nižšie, teda okolo osemnástich stupňov Celzia.