Leto je najlepším obdobím, kedy môžete spojiť príjemné s užitočným, čo znamená prepojenie svojich záľub so zdravým životným štýlom, pričom si ešte aj oddýchnete, vyvetráte hlavu a budete sa cítiť ako znovuzrodená.
 
V poslednom období získala titul najpopulárnejšej  voľnočasovej aktivity joga, ktorá má priaznivcov v nižších, stredných ba aj vyšších vekových kategóriách.  Jej obľúbenci hovoria, že počas cvičenia pociťujú až akési nevysvetliteľné  oslobodenie duše od telesnej schránky. Okrem toho, pri praktizovaní jogy vynakladáte pomerne náročnú  fyzickú  aktivitu, čím okrem spevnenia svalstva prispievate aj k svojej psychickej pohode. V neposlednom rade odbúravate nahromadený stres z pracovných dní, za čo sa vám odvďačí nielen zdravie, ale aj ľudia, s ktorými trávite čas.cvičení.jpg
 
V zozname  záľub sa čoraz viac vyskytuje  moderný aeróbny program jumping, ktorý v popularite nezaostáva za jogou. Vzhľadom na to, že patrí medzi zábavné cvičenie z oblasti fitness, zúčastňujú sa ho všetky generácie práve pre uvoľnenú atmosféru, ktorá v priestoroch cvičenia prevláda. Praktizuje sa na malých trampolínach, na ktorých vám k udržaniu rovnováhy pomáha madlo. Atmosféru pri skákaní  posilňuje rytmická hudba, ktorá motivuje k dosiahnutiu čo najlepších výsledkov.
Kedysi preferovaný šport najmä u mužov, no dnes si pri boxe  prídu na svoje aj ženy.  Napriek tomu, že patrí medzi olympijské disciplíny, nemusíte ihneď zaujať pozíciu profesionálneho boxera, pretože tejto aktivite sa dá venovať aj amatérsky. Ak chcete zatočiť s depresiou, únavou ba dokonca zabojovať proti starnutiu,  neváhajte. Tento  šport sa vám vryje hlboko pod kožu a vy sa budete môcť pochváliť kamarátkam s novým koníčkom, ktorý si určite zamilujú aj ony.horské kolo.jpg
 
Ak trávite  radšej čas na čerstvom vzduchu  ako v ringu či v Jump Arene, nezabudnite si zaobstarať bicykel. Cyklotrasy sa vo veľkom rozrastajú, tak prečo ich nevyužiť, keď  pri tom ešte aj vstrebávate zo slnka  dávku vitamínu D, ktorá vám zaručene zodvihne náladu a dodá elán? Bicyklovaním  zvyšujete  svoju vitálnu kapacitu pľúc, rozvíjate koordináciu, stabilitu a v neposlednom rade si užijete veľa zábavy. Predovšetkým, ak si túto činnosť obľúbia aj vaši rodinní príslušníci, kamaráti či kolegovia.