Sú ľudia, ktorí sa celý život len vyslovene „ženú“ za peniazmi a nič iné nevidia. Nemajú rodinu, niektorí nemajú stále bývanie. Len hŕby peňazí na účte za ktoré si kúpia drahé auto, luxusný dom, jachtu. A neskôr sa v dôchodku zobudia s hŕbou peňazí na účte, veľkými majetkami a zistia, že si život poriadne neužili.
Potom sú ľudia, ktorí sú vyznávači rodinného života a miesto hnania sa za peniazmi, zvyšný čas trávia so svojou rodinou. Víkendy trávia po výletoch, prázdniny na dovolenkách. A to, že na to nemajú peniaze je niekedy len výhovorka. Žijeme v dobe, kedy je cestovanie naozaj lacné a dá sa dostať kdekoľvek si človek zmyslí. Mnohí ľudia si dokážu vybaviť letenku za jeden cent, prípadne si našetria na karavan a o doprave na svoje vysnívané destinácie nemajú núdzu. Karavan je skvelá vec pretože si človek dokáže vychutnať aj krajiny cez ktoré ide za svojím cieľom.

peněženka

Žiaľ v dnešnej dobe je ťažké nájsť rodiny, ktoré žijú naozaj rodine. Zväčša chodia rodičia do práce, prídu domov unavení a už nemajú silu sa starať o svoje deti. Dajú im len peniaze a nechajú ich sa len tak pofľakovať. Deti sa potom dostávajú do všelijakých pofiderných skupinách a končia večer na lavičke v parku v jednej ruke cigaretka a v druhej fľaška alkoholu, v tom horšom prípade skončia na drogách. A je to len preto, že si ich ich rodičia nevšímajú, nemajú o ne záujem a deti chcú na seba poukazovať.

rodina

Dnes je ťažká doba, každý chodí do roboty aby len splácal dlhy. A ten kto nespláca buď zdedil strechu nad hlavou, alebo žiadnu svoju nemá a žije v podnájme. Ľudia chodia domov len aby sa najedli a vyspali a ráno zas ten istý kolotoč. Je jedno, čo robíte. Každá práca vás opotrebováva. Fyzická práca ničí vaše fyzické zdravie. Psychická zas vašu psychiku a ak robíte za počítačom vaše nohy, chrbát a oči. Žiaľ človek s týmto systémom nespraví nič, ak chce mať peniaze, musí pracovať.