Technológia už s nami aj býva. Spríjemňuje a zabezpečuje našu domácnosť. Stáva sa dokonca jej neodmysliteľnou súčasťou.

•         Do módy vstúpili takzvané inteligentné domy. Tento fenomén začal v USA, no dnes už 40 % domov v Európe sa stavia na tento nový štýl. Čiže domy stavané na tento štýl postupne klesajú na cene, aby si ich mohla dovoliť aj priemerná rodina. Pretože tieto inteligenté domy sa majú stať už dnešnou súčasťou našej spoločnosti.

domácnost

•         Tieto domy sa stavajú na štýl vzájemného prepojenia všetkých komponentov. Podrobnejšie povedané- vznikne ľahko ovládateľný systém, ktorý ovláda kúrenie, ventiláciu, klimatizáciu, ohrievanie vody, zabezpečenie aj internetovú sieť. A to všetko cez tablet alebo smartfón.

•         Osobne ma zaujalo, že tieto domy budú automaticky pracovať na základe počasia. Inteligentný dom automaticky, podľa vplyvu počasia dokáže sám nadstaviť a regulovať kúrenie alebo klimatizáciu. Ak napríklad v zime potrebuje nachvíľu vyvetrať, otvoríme okno a radiátor sa automaticky vypne. A naopak- ak cez leto stiahneme žalúzie, v byte zostane príjemný chládok a klimatizácia sa takisto vypne.

koupelna

•         Pomocou tabletu alebo smartfónu môžme obyčajným dotykom spustiť poplašné zariadenia po celom dome. Ak sme napríklad dlho mimo domu, občas pomocou dotykových zariadení zapneme osvetlenia v dome, aby to vyzeralo, že v bytoch niekto práve je. A tým odradíme prípadných zlodejov.

•         Na zriadenie  ideálneho inteligentného domu potrebujeme tieto súčasti:
Dverové a okenné senzory, diaľkovo ovládané adaptéry a ztmievače, vonkajšie detektor pohybu, nástenné vypínače, termostaty, centránu kontrolnú jednotku, regulátor podlahového kúrenia, vnútorný detektor pohybu, diaľkové ovládanie, detektor dymu a externé adaptéry.

jídelna

•         Je možné, že už za pár rokov budeme svedkami takéhoto bývania aj my a celá Európa, pretože ako som na začiatku spomínal, technológia sa posúva neuveriteľným tempom vpred.