Lenovo Moto g5 sa na Slovensku predstavil vo veľkej paráde. Je ale tento smartphone naozaj taký dobrý ako ho uvádzajú ? Disponuje s rozmermi 144,3 x73 x9,5 mm čo na 5 palcový smartphon je normálny  rozmer. Celkovo ale váži 145 gramov čiže budete vedieť že ho vo vrecku máte. Do tohto smartphonu môžete dať až dve sim karty keďže je to duál zariadenie. Toto zariadenie je klasické s dotykovým displejom a mám aj technológiu NANO COATING   Čo do nášho prekladu znamená že odpudzuje vodu čiže je vodotesný.

mobil

Ako som už spomínal je to 5 palcová IPS  displej s rozlíšením 1920 x 1080 px. Batéria nie je obzvlášť  moc kapacitná keďže obsahuje len slabých  2800 mAh. Noa potom vydrž pri takom to obsahu bateriek len na malo časté používanie je do 10 hodín hovoru a až do 560 hodín v pohotovosti. Zadná kamera má 13 mpx fotoaparát s bleskom a videa nahráva vo fulHD rozlíšení.
Predná kamera obsahuje len slabých 5mpx čo je škoda pri smartphone piatej generácie a slúži len na video chat alebo selfie , no fotky sú podpriemerné. Celý smartphon beží na najnovšom  operačnom systéme Android 7.0 Nougat.

Frekvencia procesora na ktorom Android   je 8 x 1.4 GHz a na osem jadrovom procesore. Svoje dáta môžete preniesť na 3-och technológiách HSDPA, HSUPS a LTL . Samozrejme že v telefóne nesmie chýbať Bluetooth , GPS a to najdôležitejšie bez čoho nemôžeme žiť Wifi pripojenie.  Čo tomu to smartphonu chýba je nepodporuje NFC a IRDA zariadenie . Čo sa týka pamäte vnútorná pamäť je 16 GB  ale reálne môžete použiť len 12 GB . Rámka tohto zariadenia je 3GB takže sa postará o plynulý prechod vo vašom zariadení.

motorola

A ak Vám nebude stačiť vnútorná pamäť môžete ju rozšíriť až do 128 Gb. Tento telefón som porovnal s Lenovom K6 a tento telefón ma lepšie parametre a cenu ako spomínaný Moto piatej generácie. Táto reklamová novinka ma sklamala pretože som si myslel že bude lepší od jeho predchodcu ale nakoniec to vyzerá tak že parametre smartphonou sa nepohli ďalej a ostali na tej istej úrovni.