Môže sa zdať, že  tu ide iba o vytvorenie zmenšeniny niečoho veľkého. No v skutočnosti je toho omnoho viac. Musí to byť čo najrealistickejšie. Každý milimeter musí byť dokonalý. Nie je priestor na chyby. Samozrejme nikto nie je majster už od začiatku a tak sa lepšíte každým modelom, ktorý vytvoríte. Hlavne ide o zábavu a skvelý pocit zadosť učinenia, ktorý dosiahnete pod dokončení Vášho projektu.
model starého Fordu
Čo môžete vytvoriť?
Existuje viac druhov modelárstva.
1.       Vlaky – jeden z najpopulárnejších druhov sa týka práve železníc. Miniatúrne alebo obrovské siete drobných koľajníc vedených cez malebnú krajinku, po ktorých sa preháňajú malé vláčiky tvorí prekrásnu scenériu a hlavne obdiv k ich tvorcom. Vláčiky sú naviac funkčné a tak sa tu uplatňuje aj elektrotechnika, aby na trati nenastali kolízie.
rc vrtulník
2.       Lietadlá, lode a kolesová technika  – ak ste skôr na interaktívnejšie veci, toto je pre Vás. Vytvorte si vlastný stroj a leťte, pretekajte, či plavte sa s ním s ostatnými. Sú na diaľkové ovládanie a dnes sa sem radia aj drony s kamerami. Je to náročnejšie pri konštruovaní. Usporadúvajú sa rôzne súťaže a preteky, takže o zábavu je postarané.

3.       Technika– najmä vojenská. Staré tanky, transportéry a delá sa dajú dokombinovať s pechotou a jazdectvom, pričom je možné vytvoriť historické výjavy bitiek a významných udalostí. Okrem vojenskej sa uplatní aj civilná ako staré veterány a precízne modely áut.

4.       Warhammer– novinka dnešnej doby. Stvorte vlastnú fantasy armádu z desiatok až stoviek malých vojakov, ktorých si sami zložíte a namaľujete. Následne si postavíte bojové pole, les, horu, púšť, rieky či hrad a už len stačí vyzvať Vášho oponenta do boja. Pravidlá sú spísané a hrá sa prevažne s kockami.
modely vojáčků
Modelárstvo je určené pre všetky vekové kategórie. Nepotrebujete na to žiadne skúsenosti. Ak chcete postaviť niečo väčšie alebo si založiť zbierku, možno to zaberie viac priestoru, ale tento priestor bude využitý dobre a bude pýchou Vašej domácnosti. Zvládne to snáď každý. Možno to nebude zo začiatku ideálne, ale časom sa dostanete k vysnenému výsledku.