LARP(Live Action Role Playing) alebo po hranie role naživo, je niečo na spôsob divadla, kde ale nie sú diváci, pričom Vy ste herci a všetko čo robíte a hráte je len pre Vás a vašich spoluhráčov.
star wars
Príprava
Pre hru je dobré pripraviť nejakú zápletku alebo napísať kompletný scenár a vytvoriť postavy, pomocou ktorých sa potom hráči riadia. Všetko čo spravíte má následky a mení hru, preto je dobrá prítomnosť organizátora. Vhodné sú kulisy a kostýmy, podľa potreby a témy hry.

Témy
Najrozšírenejšou je fantasy téma, ktorá imituje známe tituly ako Pán Prsteňov, Narnia atď. Hráči hrajú rôznych hrdinov, trolov, goblinov, čarodejov, elfov… Ďalej poznáme takzvaný Steampunk, Upírske hry, Post-apo či aj hry zo skutočného sveta, súčasnosti a histórie.

Boj a príbeh
Hry delíme na 2 časti:
§  Bojovky– hra, kde hráči predstavujú armády a bojujú s mäkkými zbraňami vyrobenými z materiálov ako pena, molitan či latex. Ide hlavne o zábavu a preto sa dbá na bezpečnosť. Pekne vyzerá, ak sú hráči odetí do fantastických zbrojí a tvoria super atmosféru boj dobra nad zlom.
 
§  Príbehovky – viac pripomínajú divadlo a skôr sa dbá na role-play (hranie role). Príbeh sa zamotáva, hráči majú svoje úlohy. Každá postava je jedinečná a každý chce dosiahnuť svoje. Tento typ je zložitejší na prípravu, no je to skvelý zážitok. Častokrát je to časovo náročnejšie a hra je nepredvídateľná.
 rytíř v brnění
Vo svete si získava stále väčšiu popularitu a stáva sa známejším. Je možné ho spojiť s cosplayom (koníček, kde si ľudia tvoria kostýmy obľúbených postavičiek a hrdinov) a neustále vytvárať nové možnosti hry.  Je to skvelá možnosť pre kolektívnu zábavu a z časti aj teambuildingová aktivita, pretože hráči musia často spolupracovať aby sa dopracovali k cieľu. Naviac to vynikajúco posilňuje osobný prejavsebavedomie, lebo sa musíte angažovať do diania hry a predstavovať svoju postavu, pričom interagujete s ostatnými.
 
Zoberte meč ako nebojácny drakobijca, či elixíry ako mocný čarodej a hor sa za dobrodružstvom!