Aj podlahy dokážu ovplyvniť to, ako sa vo vašej domácnosti budete cítiť. A cítiť doma tú správnu atmosféru a pohodu je dôležité. Pri výbere je potrebné si uvedomiť, že investícia do podlahy predstavuje z hľadiska času investíciu dlhodobú. Okrem peňazí je však potrebné brať do úvahy aj to, že podlaha bude denne zaťažovaná pohybom ľudí, tlaku nábytku a bude tiež musieť odolávať aj tekutinám. Preto by podlahy mali byť vybraté naozaj správne a zodpovedne. My vám poradíme, ako na to!

podlaha

Pri výber podláh je potrebné sa zamerať na viacero faktorov


Výber podláh do domácnosti je ovplyvnený viacerými faktormi. Treba myslieť v prvom rade na to, že každá miestnosť je špecifická a špecifický bude aj výber podlahy. Vo väčšine miestností v domácnosti nájdeme drevené parkety alebo ich verné PVC imitácie. Kúpeľne sú však výnimočné v tom, že je v nich vyšší stupeň vlhkosti. To isté platí aj o kuchyni, preto v týchto dvoch miestnostiach prevládajú dlažby alebo krytiny z PVC. Pri výbere vhodnej podlahy je dôležité rozhodovať sa na základe toho, čo očakávame od vzhľadu v miestnosti, do ktorej podlahy vyberáme. Podlahy musia do tohto priestoru dokonale sadnúť. Existuje viacero materiálov, z ktorých môže byť podlaha zhotovená. Najčastejšie sa jedná o dekor dreva, PVC krytinu, linoleum, keramickú dlažbu či vinyl. Materiál na výrobu podláh možno podľa toho, aké pocity v nás vyvolá, rozdeliť do dvoch základných skupín – prírodné materiály a materiály s umelým charakterom. Do prvej skupiny patrí materiál ako drevo či linoleum, do kategórie umelých prevažne laminát a vinyl. Podlahy sa vyhotovujú v rôznych farebných prevedeniach. Je teda potrebné zvážiť aj to, či si vyberáte do interiéru jej správny odtieň. Svetlé odtiene konkrétnu miestnosť zväčšia, tie tmavšie ju zase zútulnia a budú kontrastovať napríklad svetlým stenám.


podlaha v kuchyni

Podlahy a vaša komfortná zóna


Pri výbere podlahy je tiež dôležité zdôrazniť fakt, že o podlahy je potrebné sa starať. Každý typ podlahy je individuálny a vyžaduje si špeciálne ošetrenie. Chcete skutočne ten typ podlahy, na ktorom je okamžite vidno každú špinu? Alebo drevenú, na ktorú sa nadmerne usádza prach? Pri drevenej podlahe je tiež potrebné myslieť aj na to, že kamienky môžu poškodiť jej povrch, vďaka čomu stratí svoj estetický vzhľad.

Podlahy do vašej domácnosti si vyberajte skutočne zodpovedne, budú vašej domácnosti slúžiť niekoľko desiatok rokov. Ak vás táto problematika zaujala, navštívte stránkuhttps://www.kvalitne-podlahy.sk/, kde nájdete množstvo zaujímavých informácií.