Internet stojí medzi dvoma vrstvami spoločnosti. Jedny ho zatracujú, druhý mu dôverujú. Pravdou zostáva, že ako má veľa výhod, tak veľa má aj nevýhod. Vie nám toho do živote veľmi veľa dať, ale rovnako nám dokáže aj priveľa zobrať. Záleží len na vás, z ktorého hľadiska ho využijete.

mobil

Ako pomocník
Možnosť zistiť čokoľvek potrebujete behom pár sekúnd a pár pohybov prstom na vašom smartphone, bola isto pre ľudí minulosti neuveriteľná a pozrime sa, dnes je to tu! Internet napreduje rýchlosťou svetla a občas máme pocit, že je toho nejako priveľa. Pokiaľ však viete ako, internet sa môže stať vašim nenahraditeľným pomocníkom. Či už potrebujete vedieť, akú hodnotu má Ludolfovo číslo, alebo chcete pripraviť Margaritu, ale neviete ako, internet vám dá na všetky otázky okamžité odpovede.

Ako žrút času
Tak ako vie byť výpomocný, tak vie byť aj škodlivý, nehovoriac o zlom dopade internetu na mladistvých, pri prezeraní sociálnych sietí plynie čas až príliš rýchlo. Deň vám prejde a netušíte, ako ste ho vlastne strávili. Filtrovať informácie na internete sa, bohužiaľ, nedajú a preto sa k vám neodstane iba to dobré, ale aj nespočetné množstvo zbytočných až škodlivých a pohoršujúcich informácií. Preto môže byť internet občas až nebezpečný a tiež preto by ste mali dávať pozor nato, čo na ňom robia vaše deti.

notebook

O tom, ako zabúdame komunikovať
Čo je asi najhoršie je dopad internetu na náš spoločenský život, pretože ľudia namiesto toho, aby sa rozprávali so svojimi blízkymi hrajú sa hry na svojich smartphonoch, závistlivo si pozerajú príspevky z drahých dovolenie iných ľudí, alebo sa sami snažia vykresliť sa na sociálnych sieťach takými akí v skutočnosti nie sú. Internet nie je realita a pravdou je, že nám iba kradne skutočný život a pôžitok z neho. Preto keď ste v spoločnosti ľudí ktorých milujete, skúste naň zabudnúť a užívať si skutočnosť.