Smartfón, tablet, tieto  produkty nám dnes robia spoločnosť na každom kroku. Najlepšia funkcia je zrejme prístup k internetu pomocou wi-fi. Vdaka nej máme prístup ku všetkým potrebným informáciám, rovnako tak sa môžeme spojiť s ľuďmi na sociálnej sieti a to dnes už takmer kdekoľvek.
budova na displeji
•         Možno si však už ani neuvedomujeme ďalšie praktické riešenie a vlastnosť , kedy môžeme aplikácie či hry sťahovať cez pripojenie na internet.
Bez internetovej siete sa súbory do mobilu či prenosného zariadenia dávali komplikovanejšou cestou a už je vlastne i zbytočné o nej hovoriť. Radšej sa rovno pozrime na to, aké aplikácie si dnes takouto jednoduchou a rýchlou formou môžeme stiahnuť. Konkrétnejšie bude reč o aplikáciách, ktoré boli v poslednom období označené za najkvalitnejšie. Skrátka pôjde o aplikácie s najvyšším ohodnotením, aké v dnešnej dobe nájdeme, niektoré už možno používate, iné vás možno zaujmú a inšpirujú k okamžitému stiahnutiu.
1.       Fotky Google /Google Photos/
Táto alikácia praktickým spôsobom zálohuje vaše fotky či videá na svoje servery, čím v zariadení šetríte úložným miestom. Všetky súbory tohto typu tak máte po ruke na jednom mieste, ľahko sa k nim dostanete, pričom ich môžete hocikedy zdieľať.
2. Messenger
Tak túto aplikáciu má už zrejme väčšina z vás stiahnutú, alebo ju v prípade kúpy nového mobilu stiahnete ako prvú. Posiela už vôbec niekto platené SMS správy? A tak možno áno, ale toto je aplikácia pre dnešnú dobu, ktorá je vlastne Facebook v mobile. Zdarma píšete komukoľvek a čokoľvek, všetko formou četu, bezplatne. Majte spojenie so všetkými priateľmi a známymi zdarma.
zelená obrazovka
3. Správy minúta po minúte
S touto aplikáciou sa budete cítiť, akoby ste boli šéfom CNN. Každá novinka, ktorá sa udeje aj práve teraz, v túto hodinu, minútu, pritom aj zo zahraničia, všetko sa cez túto premyslenú a skvelú aplikáciu dozviete a to bez väčšej námahy. Okamžité správy priamo k vám do mobilu.