Ako liečiť hemoroidy?

Hemoroidy sú zhluky rozšírených krvných ciev v konečníku. Aj keď si väčšina ľudí myslí, že hemoroidy sú abnormálne, opak je pravdou. Hemoroidmi trpí veľké množstvo ľudí, takmer 75% populácie trpí týmto ochorením. Smutné je, že len pár percent ľudí navštívi lekára. Hemoroidy sa objavujú najmä u ľudí, ktorí sú obézni, u tehotných žien. Taktiež nimi trpia ľudia, ktorí majú sedavé zamestnanie, majú problémy na toalete, trpia zápchou. Veľmi náchylní sú aj ľudia, ktorí jedia stravu s nízkym obsahom vlákniny. Len málo ľudí sa zbavia tohto ochorenia v priebehu niekoľkých dní, no ak nepatríte medzi ich, určite neodkladajte liečbu. Liečba hemoroidov Bratislava vám zaručene pomôže.

krém

Necíťte sa trápne

Mnoho pacientov sa rozhodnú pre liečbu hemoroidov Bratislava, pretože cítia hrčku, zaznamenajú kvapky krvi na toaletnom papieri, prípadne trpia a cítia vyčnievajúce hemoroidy z konečníka. S týmito príznakmi môže lekár na základe vyšetrenia zahájiť liečbu hemoroidov Bratislava. Lekár sa pokúsi zistiť príčiny. Počas návštevy budete musieť popísať svoje príznaky. Hoci sa vám to bude zdať nepríjemne a trápne, bez úprimného rozhovoru a vyšetrenia by sa liečba hemoroidov Bratislava nemusela podariť.

Krémy, lieky a strava

Liečba hemoroidov Bratislava je veľmi dôležitá, pretože časom sa môžu hemoroidy zhoršovať. Liečba hemoroidov Bratislava môže prebiehať rôznymi spôsobmi. Napríklad vám lekár môže predpísať lieky alebo lokálne krémy. Niekedy liečby hemoroidov môže viesť aj k odstráneniu chirurgickým zákrokom. Liečba hemoroidov Bratislava prebieha aj úpravou stravy. Ľudia trpiaci hemoroidami by mali zmäkčiť stolicu a to tak, že pridajú vlákninu do stravy. Vláknina sa nachádza v čerstvom i sušenom ovocí, v zelenine i v celozrnných výrobkoch. Človek by mal prijať približne 20 až 30 gramov vlákniny denne. Na zvýšenie príjmu vlákniny vám v rámci liečby hemoroidov môžu byť predpísané aj doplnky stravy, ktoré obsahujú vlákninu. Zmäkčiť stolicu sa vám podarí, ak budete prijímať dostatočné množstvo tekutín.

léky

Teplý kúpeľ

Môžete siahnuť aj po voľnopredajných géloch alebo čapíkoch. Výborným babským trikom sú aj kúpeľ v teplej vode. Mali by ste sedieť v niekoľkých centimetroch teplej vody trikrát denne po dobu 15 až 20 minút. Tento kúpeľ vám môže pomôcť znížiť zápal hemoroidov. Je potrebné po kúpeli úplne vysušiť análnu oblasť, aby sa minimalizovala vlhkosť, ktorá by mohla dráždiť pokožku v okolí konečníka.Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte webovú stránku https://www.proctocare.sk/.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup