Dlhodobé podceňovanie elektromobilky tradičnými automobilkami je zrejme u konca. Vďaka zákazníkom – kupcom, teda obrovskému úspechu najdostupnejšieho elektromobilu Model 3. Inžinieri Silicon Valley si vybojovali rešpekt a uznanie od prémiových značiek ako Porsche, Mazda, Audi či Bugatti.

auto
 
Autosalón v Los Angeles: reportéri vyspovedali niekoľko vysoko postavených manažérov etablovaných automobiliek.
Takto sa vyjadrili k Tesle:
* Masahira Mora, šéf Mazdy severnej Ameriky uznal, že jeho tím bol motivovaný k tomu, aby začal vnímať spätné väzby svojich zákazníkov dôsledne a snažil sa vyhovieť ich potrebám.
 
*Stephan Winkelmann, prezident francúzskej Bugatti doplnil, že svojim inovatívnym myslením posunuli automobilový priemysel k iným smerom.
 
*Anthony Foulk, produktový manažér pre Audi Amerika posilnil Winkelmannove slová a hovorí, že spoločnosť rázne posunula celé odvetvie vpred.
 
*Derrick Hatami, prezident predaja a marketingu spoločnosti Volkswagen Amerika pri hodnotení úspechu elektromobilov vyhlásil, že im dáva pohľad na možnosti, ktoré môžu priniesť elektromobily.”
 
vozidlo
 
Ďalší portál (Zelené Auto Oznámenia) komunikoval s Hatamiho šéfom Scottom Keoghom. Nový americký CEO, zaspomínal na časy, keď Teslu  medzi vrcholovým manažmentom a predajcami považovali za vtip. Keogh však dnes Teslu váži ako potenciálneho konkurenta a neodvracia zrak od úspechu Modelu 3, najlepšie predávaným automobilom v Spojených Štátoch Amerických. A to bez vytvorenia akejkoľvek reklamy alebo siete dílerov.
 
 
 
Denník Los Angeles tiež diskutoval o Tesle s výkonným riaditeľom Porsche Severná Amerika. Hovoril, že je naozaj úžasné, čo Tesla dokázala,už keď sa len pozrieme na objem výroby a cenovú hladinu elektromobilov. A to všetko dotiahnuť bez siete akýchkoľvek dílerov je chválitebné pretože dnešný predaj automobilov závislý od predajcov.
 
Musíte si teda uznať, že takýto úspech málokto dosiahne. Hoci riaditeľ elektromobilky si zmení názory ako spodné prádlo, stále sa oplatí zamýšľať nad kúpou ich áut.
 Kúpa elektrického auta vám ušetrí veľa zdravia aj peňazí.