·         Ak si kupujete nové auto môže Vám to spôsobiť nemalé problémy nehovoríme však o technickom stave a ani skrytými zavádami.  Na auto môže byť uvalená exekúcia alebo môže byt kradnuté. Či nie je kradnuté môžete jednoducho preveriť na internetových stránkach aj na bezplatných či spoplatnených portáloch. Ak si kúpite kradnuté auto môžete mať nemalé problémy. V prvom rade aj preto z lebo polícia musí preveriť či zlodejom nie je majiteľ samotný majiteľ. Polícia Vám auto skonfiškuje a po preverenú následne vráti pôvodnému majiteľovi. Vy prídete o auto , peniaze a ktoré musíte vymáhať od pôvodného majiteľa , ale to môže trvať dlho.
 sportovní auta
Preto je veľmi dobre , ak si auto prevrite ešte pred zakúpením. Bezplatnú možnosť ako preveriť či auto nie je kradnuté ponúka stránka polície ktoré obsahuje len údaje zo slovenského registra odcudzených vozidiel. Ďalšia možno je že auto môžete preveriť aj podľa Vin čísla alebo evidenčného čísla.
 krádež auta
·         Nie je dôležite či má auto uzavreté povinne zmluvne poistenie , ale môže to byť dôležité skôr pri hľadaní  vyniká nehody ešte pred kúpou auta. Nepoistene auto môže spôsobiť veľké problémy. Vrátime sa však späť na overenie vozidla pomocou spoplatnených stránok. Na portáli overenie vozidiel môžete prečítať svoje auto dvoma spôsobmi. Pomocou Vín čísla alebo evidenčného čísla. Avšak toto prevedenie na spoplatnených stránkach no cenu nie sú príliš vysoké. Len za pár eur si môžete pozrieť či vaše auto nie je kradnuté , ale aj vzorový protokol overenia. Samotné overenie Vás môže stať len pár  eur.  Napríklad Česká  stránka AutoTracer preveruje auta pomocou Vín a EVC čísla a niekoľko áut naraz. Cena preverenia jedného auto Stojí okolo 500 korún v prepočte asi 20 eur.
 
Je dobré , ak si ešte pred kúpou dáte vozidlo preveriť. Môžete sa vyhnúť viacerým problémom , ktoré by sa s Vami ťahali až niekoľko rokov . Toto pravidlá neplatí len pri preverení kradnutého auta ale aj pri technickom stave auta.