V prvom rade záleží na tom, po akom teréne máme v pláne jazdiť. Ak sa tešíme na jazdu po lesoch a okolo jazier, musíme vyberať bicykle, ktorý je na to vyrobený. Mal by mať hrubý rám, hrubé kolesá a bolo by fajn, keby bol odpružený. Ak však vytiahneme cyklistickú helmu a chceme chodiť hlavne po asfaltových cestách z mesta do mesta, v takom prípade stačí bicykel s ľahším rámom, tenšími kolesami. Pozrime sa teda na obe varianty a nejaký ten zlatý stred.

kola

Beach Cruiser

Tento bicykel je asi ten zlatý stred. Ako názov napovedá, vhodný na letné bicylovanie okolo pláže, v našom prípade rieky. Je to model pánskeho bicykla so zdivhnutou hornou rúrou. Bicykel má taký retro- moderný dizajn, ktorý vyzerá fakt dobre. Je bielej farby, má blatníky. Má možnosť až siedmich prevodov, dynamo, stojan, protišmykové pedále, rám hrubý 19 " a bol vyrobený v Nemecku. Cena cca 250 eúr.

                                    DHS Fixie 2895 – model 2016
Ak hovorím o cestnom bicykli, presne tento typ mám na mysli. Tenký, ľahký rám, no pritom pôsobí kvalitne a nekazlivo.  Je ako stvorený na cesty. Taktiež nás zaujme jeho žlto- modré sfarbenie. Bicykel nemá žiadne zbytočné prevody. Prevod je jeden, ktorý je presne nadstavený na rýchlu jazdu po meste. Osvetelenie tvoria odrazky. Cena cca 230 eúr.
                     4 Ever Convex Disc- model 2016
Jedná sa o typ horského bicykla, čiže odporúčam pre jazdy okolo lesa a jazier. Bicykel má hrubý rám, viditeľne kvalitné a hrubé kolesá, čiže horského terénu sa báť nemusíme. Na tomto bicykli len tak osmičku alebo defekt nechytíme. Má odperovanú vidlicu, takže ďalší dôvod ísť ho otestovať na hrbolatý terén. Bicykel má zelené i šedé sfarbenie. Výber je na nás. Prevody rýchlosti nám umožní prehadzovač Shimano. Pri horskom bicykli však nečakajme blatníky, ani osvetlenie. To osvetlenie si ľahko pridáme aj sami, ale blatníky na takýto horský bicykel neodporúčam. Je vhodný skôr na suchý a horský terén. Cena je cca 585 eúr.

kolo
               Skladací elektrobicykel TrybEco Compacta
Tak toto je niečo extra. Tento bicykel proste musím spomenúť. Pamätáte sa ešte vôbec na skladačky? Toto je ten typ bicykla, lenže elektro- skladačka. Fakt zaujímavý a šikovný vynález. Proste bicykel ľahko zložíme aj vyložíme a môžme ísť jazdiť poháňaní motorom 8 Fun. Motor má výkon 250 W a rýchlosť jazdy je 25 km/ h. Po nabití vydrží asi 5 hodín. Skvelá alternatíva, no kondíciu a postavu si na elektrobicykli nevypracujeme. Cena cca 1100 eúr.