Na trhu je nepreberné množstvo tovaru určeného na starostlivosť o vlasy. Masky sú špeciálnou kategóriou. Predstavujú tak trochu nadštandardnú starostlivosť. Bežne stačí kvalitný šampón a kondicionér, no aspoň z času na čas by ste, najmä ak máte dlhé vlasy, po maske siahnuť mali. Rôzne ročné obdobia predstavujú pre vlasy vždy iný typ záťaže a pokiaľ si pestujete vlasy nadpriemernej dĺžky, môže sa stať, že aj napriek zodpovednej starostlivosti vlasom starým aj niekoľko rokov teplo, zima a chémia ublížia. Najmä končeky vlasov sú najviac ohrozené, keďže sú v priamom styku s okolím a sú najstaršou a veľmi opotrebovanou časťou vlasu. Okrem pravidelného strihu, by ste im teda mali venovať zvýšenú pozornosť.

krása
 
Oleje:
Sú vhodné akékoľvek rastlinné oleje, najmä lisované za studena. Vhodné sú hlavne kokosový a olivový olej. V súčasnosti sú to asi najdostupnejšie druhy. Môžete pokojne siahnuť aj po jojobe, či mandľovom oleji. Funkciu krásne splnia vlastne tú istú. Postarajú sa o udržanie vlhkosti vo vlasoch a zabránia vysušeniu a lámavosti. Každý olej má špecifickú vôňu, záleží len na vašich preferenciách.
 
Vajíčka:
Nie sú len výborná a výživná potravina, môžu veľa urobiť aj pre vaše vlasy. Opäť vlasy hydratujú a udržiavajú ich pevné a hebké. Vajíčka obsahujú aj množstvo dôležitých živín, ktoré vlasom prospejú.

dívka
 
Pivo:
Chutí, osvieži … nielen chuťové poháriky. Spolu s vajíčkami je pivo veľmi vhodné na zvýšenie lesku vlasov. Ak ho aplikujete ako masku, vlasy budú jemné a budú sa ľahko česať. Problémom môže byť pivový pach. Aplikujte preto masku vtedy, keď budete mať istotu, že budete mať dostatok času si vlasy dôkladne umyť.
 
Všetky hore uvedené suroviny môžete pohodlne kombinovať a vytvoriť si svoju vlastnú receptúru presne podľa vašich potrieb. Vaše vlasy si starostlivosť zaslúžia, doprajte im ju.