Kapor je na našom slovenskom území jeden z najpopulárnejších úlovkov, akým sa tamojší rybári môžu pochváliť. Niet sa čomu čudovať, kapry dokážu dorásť do slušnej hmotnosti. A práve preto potrebujeme udicu, ktorá vydrží i takúto väčšiu záťaž. No od toho existuje riešenie, navštívme webový e- shop a máme na výber tie najrôznejšie a najkvalitnejšie udice, ktorým vravíme ako kaprove pruty. Veru, nie je udica ako udica. Aj na Slovensku je viac druhov rýb, rôznej veľkosti a hmotnosti, preto treba vyberať aj správny a vhodný prút.

kapr

Niekto sa špecializuje na šťuky či dravé ryby, iný sa teší na chutného kapríka. Ale rybárov, no i ľudí, ktorí nelovia, zväčša najviac na tanieri poteší ten kapor. Máme možnosť všimnúť si ti o pred Vianocami, kedy je o nich najväčší záujem a stal sa u nás automaticky symbolom vianočných sviatkov.

Pozrime sa však bližšie na výbavu, ktorá je pre chytenie tohto druhu rýb najvhodnejšia.
Nedá sa to však zhrnúť do jedného článku, pretože na výber je skutočne veľa kvalitných prútov. Nerád by som nejaké vynechal, no aj napriek tomu na ukážku jeden vyberiem a v skratke bližšie opíšem.

chycení ryby

Black widow G50, značka DAIWA
Ako asi viete, značka Daiwa sa stala už synonymom so slovom rybárske potreby. Model s meno Black widow je robustnejší, čo je však výhoda pri chytaní tých väčších a ťažších rýb, akými slovenskí kapry rozhodne sú. Touto udicou nahodíte do vzdialenosti až 110 metrov, čo je takisto potrebná vlastnosť, pretože pri behu sa motajú len malé ryby, tie väčšie bývajú ďalej, kde je to pre ne výhodnejšie. S takýmto dosahom však máte vystarané. Stačí si len napnúť vhodné krmivo, nahodiť a môžete si v pohodlí sadnúť a čakať. Následne týmto masívnejším prútom vytiahnete pekného „macka.“ Cena u tejto udice činí 70 Euro, pričom je dlhá 3,6 metra a disponuje mäkkými rukoväťami, z ktorých Vás nebudú bolieť dlane.